Orzech promocje

CZYTAMY DZIECIOM! Trwa XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom!

Czytanie to nieodłączny element naszego życia. Najpierw czytają nam rodzice bajki o księżniczkach, wróżkach, czy mówiących samochodach. Potem przychodzi szkoła i narzuca nam lektury nakazane przez MEN.

Pierwsze książki są zdecydowanie takie, jak na dzieci przystało. Potem, gdy przychodzi czas technikum, czy liceum musimy znać takie klasyki, jak na przykład „Lalkę” Bolesława Prusa albo „Zbrodnię i karę” Dostojewskiego. Czy znamy jednak te dzieła, czy tylko ich streszczenia? A może adaptacje filmowe? Podobno czytelnictwo w Polsce upada. Jednak wszystkie badania dowodzą, że tak nie jest. Czytamy książki- takie jakie lubimy. W Polsce promuje się czytelnictwo.

Obecnie trwa XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Do tej akcji przystąpiły wszystkie biblioteki z naszego powiatu, które przypomniały dzieciom radość czytania. I tak bibliotekę w Witkowicach odwiedziły przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 3 w Ropczycach. Wysłuchały bajeczek i krótkich opowiadań.

Przedszkolaki, które zaczynają swoją podróż z czytaniem i zapoznają się z literkami- uważnie słuchały. Były tez bardzo aktywne. Na koniec każdy z nich na zachętę dostał zakładkę do książki. Dzień z czytaniem miały też dzieci ze szkoły Podstawowej w Lubzinie. Tam bibliotekarka, Pani Edyta Bojarska zaprosiła jako lektorów rodziców i nauczycieli. W przyszkolnym ogrodzie, wśród zieleni dzieci z ochotą wsłuchiwały się w czytane przez dorosłych historie.  

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x