Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Zagłosuj na Dąb Dworski ze Skrzyszowa w Konkursie Drzewo Roku 2024

Klub Gaja, organizator Konkursu Drzewo Roku w Polsce, zakwalifikował Dąb Dworski ze Skrzyszowa w gminie Ostrów do finałowej szesnastki tegorocznego Konkursu Drzewo Roku 2024.

Pomóż Dębowi Dworskiemu ze Skrzyszowa zdobyć tytuł Drzewa Roku 2024. Głosowanie trwa do 30 czerwca 2024. Możesz oddać tylko jeden głos przy użyciu jednego adresu e-mail na stronie: https://drzeworoku.pl.

Zwycięskie drzewo – Drzewo Roku 2024 – będzie reprezentowało Polskę w Europejskim Konkursie Drzewo Roku 2025.

Gmina Ostrów zachęca do głosowania. Dąb Dworski nie jest tylko drzewem – to żywy pomnik historii, który przetrwał wieki burzliwych wydarzeń. Jego obecność przypomina o dawnych czasach i losach ludzi, którzy mieszkali w jego cieniu. Wspierając Dąb Dworski ze Skrzyszowa, wspierasz także ochronę przyrody i promowanie szacunku dla naszego dziedzictwa naturalnego i kulturowego.

Dąb Dworski w Skrzyszowie, w gminie Ostrów, województwie podkarpackim, zawdzięcza swoją nazwę XVI-wiecznemu dworowi obronnemu, który został wybudowany prawdopodobnie w 1570 roku przez starostę brzeskiego i sandomierskiego Hieronima Mieleckiego. Dąb majestatycznie króluje nad dworem i otaczającym go ogrodem. Zasadzony został prawdopodobnie w XVII wieku, gdy właścicielami dworu była rodzina Kunickich.

Więcej o tym wspaniałym drzewie, pomniku historii można przeczytać na stronie gminy – https://www.ostrow.gmina.pl/…/2554-zaglosuj-na-dab…

zdjęcia Gmina Ostrów

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x