Orzech promocje

Policjanci razem ze Strażą Leśną patrolują tereny leśne

Policjanci z ropczyckiej komendy oraz funkcjonariusze Straży Leśnej z Nadleśnictwa Strzyżów organizują wspólne patrole. Podejmowane działania mają na celu między innymi zapobieganie nielegalnej wycince i kradzieżom drewna z lasu oraz podpaleniom.

Wspólne patrole strażników leśnych i policjantów odbywają się na terenach leśnych w gminie Ropczyce. Zadaniem mundurowych jest współpraca na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz zwalczanie przestępstw związanych z lasem m.in. kradzieżą drewna, kłusownictwu, szkodnictwu leśnemu czy podpaleniom. Patrole konne bardzo dobrze sprawdzają się w terenach leśnych, natomiast strażnicy służbę pełnią z wykorzystaniem samochodów terenowych.

Policjanci razem ze Strażą Leśną dbają o to, by las nie był niszczony, a w przypadku zagrożenia chronią jego zasoby. Strażnicy mają także uprawnienia do egzekwowania od korzystających z lasu przestrzegania przepisów prawnych, których celem jest ochrona lasu przed szkodnictwem.

W czasie wspólnych służb mundurowi zwracają szczególną uwagę na osoby, które naruszają zakaz wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, czy też zatrzymują się na drogach publicznych i stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

źródło KPP Ropczyce

zdjęcia KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x