Orzech promocje

GROŹNE ZNALEZISKA NA TERENIE POWIATU ROPCZYCKO-SĘDZISZOWSKIEGO

Ropczyccy policjanci zabezpieczali niewybuch znaleziony przez spacerowiczów w Ostrowie. Dodatkowo, w tym miejscu patrol minerski znalazł jeszcze kilka sztuk pocisków artyleryjskich. Znaleziska zostały zabrane przez saperów i przewiezione na poligon, gdzie zostaną zdetonowane.

W niedzielę dyżurny ropczyckiej komendy po godz. 12 otrzymał zgłoszenie o znalezionym niewybuchu w miejscowości Ostrów. Podczas spaceru dwójka mieszkańców powiatu ropczycko-sędziszowskiego na polu uprawnym zauważyła niewybuch. Miejsce zostało natychmiast zabezpieczone przez policjantów do czasu przybycia patrolu saperskiego. Jak się okazało, znaleziony niewybuch to pocisk artyleryjski. Dodatkowo patrol minerski znalazł jeszcze w tym miejscu 8 innych pocisków artyleryjskich pochodzących z czasów II wojny światowej. Znaleziska zostały zabezpieczone przez saperów i przewiezione na poligon w celu ich neutralizacji.

Natomiast dzisiaj po godz. 7 ropczyccy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące znalezienia amunicji w miejscowości Skrzyszów. Policjanci, którzy udali się do zgłaszającego, ustalili, że mężczyzna znalazł w stodole znajdującej się na jego posesji kilka sztuk naboi. Zgłaszający kiedy wszedł do stodoły, puszka z nabojami spadła na niego z góry. Prawdopodobnie, amunicja została ukryta w konstrukcji dachu przez żołnierzy, którzy w czasie wojny stacjonowali w tym miejscu. O nietypowym znalezisku mężczyzna powiadomił policjantów. Amunicja została zabezpieczona przez funkcjonariuszy, a następnie zostanie przekazana saperom.

źródło: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x