Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

POLICJANCI PROWADZĄ DZIAŁANIA PREWENCYJNO – KONTROLNE „SZANUJ ŻYCIE – BEZPIECZNA DK 94”

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach prowadzą dziś działania pod kryptonimem „Szanuj Życie – Bezpieczna DK 94”. Ich głównym celem jest ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego ropczyccy funkcjonariusze prowadzą dziś wzmożone działania prewencyjno – kontrolne pod kryptonimem „Szanuj Życie – Bezpieczna DK 94”. Podczas kontroli policjanci wyposażeni w mierniki prędkości, monitorują dopuszczalną prędkość pojazdów i reagują, na wszelkie wykroczenia, szczególnie te najbardziej niebezpieczne, jak:

  • nieprawidłowe wyprzedzanie
  •  omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściu dla pieszych
  • przekraczanie dopuszczalnej prędkości
  • nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu
  • niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w fotelikach

Policjanci zwracają uwagę zarówno na wykroczenia i przestępstwa popełniane przez kierujących pojazdami mechanicznymi, jak również na zachowanie pieszych i rowerzystów. Ponadto mundurowi sprawdzają stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

Pamiętajmy, że głównymi przyczynami zdarzeń drogowych są m.in.: nieustąpienie pierwszeństwa, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie i przejeżdżanie przejść dla pieszych oraz niewłaściwe zachowanie pieszych, a także jazda pod wpływem alkoholu. Aby na naszych drogach było bezpiecznie i nie dochodziło do tych najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych, przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego.

źródło: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zaj
Zaj
2 lat temu

Czyli na codzien tego nie robią, tylko dzisiaj🙄

1
0
Would love your thoughts, please comment.x