Daniel Obajtek

Jak idą szczepienia w ropczyckim ZOZ-ie?

Dziś (10.05) na konferencji prasowej starosty powiatu ropczycko-sędziszowskiego poinformowano także o funkcjonowaniu punktów szczepień ropczyckiego ZOZ-u.

Kolejnym dodatkowym punktem szczepień (oprócz tego w dawnym budynku Szkoły Podstawowej w Sędziszowie Młp. – o czym pisaliśmy TUTAJ) są pomieszczenia hali widowiskowo-sportowej w Ropczycach. Nowo utworzone punkty szczepień są czynne 7 dni w tygodniu od g. 8 do 18.00.

Jak informuje dyrektor ZOZ-u od 4 do 8 maja w specjalnie utworzonych punktach szczepień masowych, zostało zaszczepionych 146 osób w Ropczycach, natomiast w Sędziszowie 239 osób.

Tablica Firm

Jak się okazuje najwięcej chętnych osób do szczepienia, jest spoza regionu ropczycko-sędziszowskiego. Najwięcej osób jest z Krakowa, z Warszawy, są także pacjenci z Hiszpanii, Włoch i Ukrainy. Z 556 osób zaszczepionych w specjalnie utworzonych dwóch punktach w Sędziszowie i Ropczycach tylko 10 % to mieszkańcy powiatu ropczycko-sędziszowskiego – informuje koordynator szczepień p. Wioletta Cebula.

Szczepimy przede wszystkim Pfizer-em, dwukrotnie szczepiliśmy szczepionką Moderną. Na Astrę (AstraZeneca) mogliśmy zaszczepić 100 osób, lecz ani jedna osoba się nie zapisała. Natomiast mamy bardzo duże zainteresowanie na szczepionkę Pfizera. W środę będziemy mieć dodatkowo 100 dawek Johnsona – informuje pani W. Cebula, zachęcając do szczepień mieszkańców powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

Na koniec konferencji prasowej dyrektor Adam Pachlita przedstawił statystyki szczepień ropczyckiego ZOZu:

  • grudzień 70 osób
  • styczeń 748 os.
  • luty 1521 os.
  • marzec 1851 os.
  • kwiecień 1464 os.

Dodając osoby zaszczepione w pierwszym tygodniu maja, ropczycki ZOZ zaszczepił 6623 pacjentów – dodaje Pachlita.

fot. Starostowo Powiatowe w Ropczycach

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
3 lat temu

Ludzie ulegli propagandzie i niestety zapłacimy za to wszyscy… Ja zostałem zaszczepiony AstraZeneca i żyję… a te 100 dawek na które nie będzie chętnych trzeba będzie wkrótce zutylizować. Kasa w błoto bo ludzie nasłuchali się głupot przez wojnę koncernów farmaceutycznych!

jbpis
jbpis
3 lat temu

producent jest zwolniony z odpowiedzialności za powikłania a ludzie i tak ida jak po chleb, ale caly ten okres pokazuje jak inteligentne jest spoleczeństwo, znam osobiście osoby które zachorowały po 2 dawkach i takie co zmarly po szczepieniu, pracownicy ZoZu to mielili dobrowolne czy dobrowolny przymus? o tym napiszcie artykuł że zmusili , sytuacja z dzis rano jadac przez Ropczyce tylko jedna osoba bez maski tak to kazdy maska po oczy , no przy takiej pogodzie to faktycznie lepiej sie oddycha w masce, zrobili ludziom takie pranie mózgu ze boja sie oddychac swobodnie

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Ja się zaszczepiłem Pfizerem i jest ok 🙂

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu
Reply to  Anonimowo

A od szczepienia minęło kilka lat i nie było skutków ubocznych? 🙂

CIEŃ
CIEŃ
3 lat temu

To ok 9% zaszczepionych w powiecie przy 27% w skali kraju,to czekamy teraz na wykorzystanie pisowskiej ustawy i przymuszenie do szczepień.Proponuję w pierwszej kolejności szczepić tych co głosowali na PIS.

Zbyszek
Zbyszek
3 lat temu
Reply to  CIEŃ

Jak żeś to mędrcu obliczył, że tylko 9% mieszkańców jest zaszczepionych???

mieszkaniec
mieszkaniec
3 lat temu

Dwa pytania
Czy mogę zdecydować nad wybraniem szczepionki? I najważniejsze czy widzę co dostaje czy tylko samą strzykawkę?

evvvv
3 lat temu
Reply to  mieszkaniec

Przez “Pacjent.gov.pl” wybierasz sobie 3 rzeczy.
Rodzaj szczepionki
Termin i godzinę szczepionki
Miejsce szczepienia.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x