Daniel Obajtek

Kolejny blok TBS w Ropczycach oddany

W czwartek 29 lipca został oficjalnie oddany do użytku budynek TBS usytuowany przy ul. Mehoffera 9.  To już trzeci tego typu blok wybudowany przez gminną spółkę TBS przy tej ulicy, a w planach jest już kolejny …

Tego dnia na “osiedlu” Mehoffera odbyło się uroczyste przekazanie nowych mieszkań, której towarzyszył Piknik Rodzinny. Nowo wybudowany blok ma 4 kondygnacje (3 piętra) i składa się z 24 mieszkań o łącznej powierzchni 1141 m2. Koszt realizacji tej inwestycji to blisko 5 mln zł.

Gminna spółka TBS i Samorząd Ropczyc zapewniły możliwość dopłat do czynszu w tym bloku w ramach programu „Mieszkanie na start,” a dopłata może być udzielana aż przez 15 lat. Jest również możliwość wykupu mieszkania na własność w nieodległej przyszłości. 

Kolejny blok w trakcie projektowania

Jak informuje ropczycki magistrat: trwają prace projektowe nad kolejnym blokiem mieszkalnym ropczyckiego TBSu. Opracowano koncepcję budynku mieszkalnego wielorodzinnego, podpiwniczonego, z 2 klatkami z 6 kondygnacjami nadziemnym. Będzie to łącznie 35 mieszkań.

Koncepcja w swoim opracowaniu zawiera również część usługowo-handlową w poziomie piwnic (-1) oraz poziomie parteru z osobną klatką schodową. Według planów spółki TBS realizacja nowej inwestycji nastąpi w latach 2022-2023. Trwa nabór chętnych i jest jeszcze kilka wolnych lokali w planowanym bloku.

Wizualizacja kolejnego bloku TBS-u ⤵

źródło: UM Ropczyce

wizualizacja: TBS Ropczyce – dokumentacja

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
2 lat temu

Osoby zainteresowane najmem mieszkania z zasobów Towarzystwa Budownictwa Społecznego muszą spełniać wymogi zapisane w ustawie z dnia 26 października 1995 r. o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego.

Jednym z takich wymogów są miesięczne dochody gospodarstwa domowego, które nie mogą przekraczać ustawowo określonego maksimum.
Cały artykuł : https://tbs24.pl/progi-dochodowe-dla-osob-ubiegajacych-sie-o-mieszkanie-z-tbs/

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

Stanisław Anioł na otwarciu z towarzyszem Winnickim ,nic się nie zmieniło przez czterdzieści lat , najważniejsze by było się pod kogo powieść i jest się dzieckiem szczęścia przez całe lata

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu

Paskudne betonowe gowno

tom
tom
2 lat temu

Brawo! Pięknie! Kiedy TBS obejmie monitoringiem to nowe osiedle? Policja ma pełne ręce roboty, często dzieje się tam coś złego a znalezienie sprawców graniczy z cudem, ze względu na lokalizację.

Aaa
Aaa
2 lat temu
Reply to  tom

Proszę powiedzieć co się tam dzieje złego?

Kryminalny.
Kryminalny.
2 lat temu
Reply to  tom

Podobno to Gang Słodziaków, już ich rozpracowują.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x