Orzech promocje

Możesz mieć wpływ na rozwój gminy. Wypełnij ankiety!

Gmina Ropczyce przygotowuje Program Rewitalizacji na kolejne lata – czyli 2021-2026. Do współpracy zostali poproszeni również mieszkańcy. Każdy może zabrać głos – uzupełniając ankietę.

Rewitalizacja to wyprowadzanie ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych. Chodzi o obszary gminy, w których znajdują się negatywne zjawiska społeczne oraz występuje na nich co najmniej jedno negatywne zjawisko ze sfery gospodarczej, środowiskowej, przestrzenno-funkcjonalnej lub technicznej.

Badanie jest anonimowe. Wszystkie zebrane informacje będą przekazywne w formie zbiorczej. Ankiętę należy uzupełnić do 12 sierpnia. Można to zrobić online – Ankieta online lub w formie papierowej – dokumenty do pobrania na stronie Gminy Ropczyce.

8 komentarzy na temat “Możesz mieć wpływ na rozwój gminy. Wypełnij ankiety!

 • 5 sierpnia 2021 o 20:06
  Permalink

  Ropczyce podkarpacka Wenecja już niebawem dużo szybciej niż jezioro sędziszowskie.

  Odpowiedz
 • 1 sierpnia 2021 o 12:20
  Permalink

  Ankieta skonstruowana jest tak, żeby nie dało się wpisać swoich pomysłów na rozwój miasta! Wsłuchiwanie się w głosy mieszkańców level Ropczyce… hahaha Ale spokojnie, przy urnach powiemy tej ekipie co o nich myślimy, jesteśmy cierpliwi, przetrzymamy to 😀

  Odpowiedz
 • 1 sierpnia 2021 o 07:35
  Permalink

  admin – co tu się dziwić jak jest każdy widzi.

  Odpowiedz
 • 28 lipca 2021 o 15:06
  Permalink

  Proponuję zobaczyć materiał TVRopczyce na YT “Jak ropczycanie spędzają wakacje?”. Przechodnie spotkani na ulicy, na pytanie jakie atrakcje polecają w Ropczycach odpowiadają, że np: górkę w Dębicy, albo wyjazd w Bieszczady. Szczerość ludzi pokazuje, że w tym mieście nie ma żadnych atrakcji. Smutne.

  Odpowiedz
 • 28 lipca 2021 o 12:43
  Permalink

  Twoja odpowiedź została zapisana.

  Jestem bardzo ciekaw jak zrewitalizują Ropczyce i okolice. Powstanie kolejny pomnik? Będzie więcej betonu? Będzie kolejny program dla pań z kółka gospodyń wiejskich? A co z osobami które pracują i utrzymują urzędasów? Może warto o takich pomyśleć, o ich dzieciach i organizowaniu przestrzeni dla nich? Może warto centrum miasta zrobić miejscem dwufunkcyjnym? W dzień niech będzie jak jest, handel i praca, a wieczorem może warto by skupić tu ludzi, niech odpoczną przy szklaneczce piwa pod parasolką? Dlaczego nie ma knajp w rynku Ropczyckim (oprócz 2 znanych) z parasolkami na zewnątrz? Bo burmistrz i rada nie pozwala, bo zaraz ksiądz sie oburzy i kilka staruszek… No bez jaj!

  Odpowiedz
  • 30 lipca 2021 o 21:19
   Permalink

   Też spoko pomysł… Miasto trzeba przywrócić ludziom! Dłużej otworzyć sklepy i np. Słoneczko, malaga, Omatsu, Łasuch niech wszyscy wystawią swoje ogródki i wracamy do życia. A no i fontanny trzeba naprawić i niech działają do 24, a nie wyłączać zaraz po zmroku 😀 Wyciąć tuje i drzewa przy placu Kazimierza Wielkiego i tam zrobić mały rynek- dalej od zabudowań i mieszkań- nie będzie tyle skarg staruszek 😀

   Odpowiedz
 • 28 lipca 2021 o 10:26
  Permalink

  Bulwary nad Wielopolką w Ropczycach. Kawałek wybetonowanej ścieżki a na niej ławki. Ewentualnie pare schodków w strone rzeki.
  Mieszkańcy mogliby tam spędzać wieczory lub jeździć na rowerach. Nie musiałyby to być długie bulwary lecz przyjemne do pochodzenia. Obszary wokół rzeki są niestety bardzo zaniedbane i brudne a ludzie wyrzucają tam śmieci, gdyby zastosować pomysł na bulwary okolice rzek byłyby ładniejsze.

  Odpowiedz
  • 30 lipca 2021 o 21:14
   Permalink

   Super pomysł, sam o tym kiedyś myślałem… schody takie duże do siedzenia, ławki, chodnik i droga rowerowa, stojaki na rowery, stacje naprawy rowerów, kosze, może jakieś zadaszone ławki, coś fajnego! bulwary nad Wielopolką byłyby super, ale takie przynajmniej od mostu przy Sanktuarium do mostu na 3go maja 🙂 Wypełnij ankietę i dodaj swój pomysł, jest super!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *