Orzech promocje

Możesz mieć wpływ na rozwój gminy. Wypełnij ankiety!

Gmina Ropczyce przygotowuje Program Rewitalizacji na kolejne lata – czyli 2021-2026. Do współpracy zostali poproszeni również mieszkańcy. Każdy może zabrać głos – uzupełniając ankietę.

Rewitalizacja to wyprowadzanie ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych. Chodzi o obszary gminy, w których znajdują się negatywne zjawiska społeczne oraz występuje na nich co najmniej jedno negatywne zjawisko ze sfery gospodarczej, środowiskowej, przestrzenno-funkcjonalnej lub technicznej.

Badanie jest anonimowe. Wszystkie zebrane informacje będą przekazywne w formie zbiorczej. Ankiętę należy uzupełnić do 12 sierpnia. Można to zrobić online – Ankieta online lub w formie papierowej – dokumenty do pobrania na stronie Gminy Ropczyce.

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu

Ropczyce podkarpacka Wenecja już niebawem dużo szybciej niż jezioro sędziszowskie.

lol
lol
2 lat temu

Ankieta skonstruowana jest tak, żeby nie dało się wpisać swoich pomysłów na rozwój miasta! Wsłuchiwanie się w głosy mieszkańców level Ropczyce… hahaha Ale spokojnie, przy urnach powiemy tej ekipie co o nich myślimy, jesteśmy cierpliwi, przetrzymamy to 😀

mieszkaniec
mieszkaniec
2 lat temu

admin – co tu się dziwić jak jest każdy widzi.

admin
admin
2 lat temu

Proponuję zobaczyć materiał TVRopczyce na YT “Jak ropczycanie spędzają wakacje?”. Przechodnie spotkani na ulicy, na pytanie jakie atrakcje polecają w Ropczycach odpowiadają, że np: górkę w Dębicy, albo wyjazd w Bieszczady. Szczerość ludzi pokazuje, że w tym mieście nie ma żadnych atrakcji. Smutne.

No zobaczymy
No zobaczymy
2 lat temu

Twoja odpowiedź została zapisana.

Jestem bardzo ciekaw jak zrewitalizują Ropczyce i okolice. Powstanie kolejny pomnik? Będzie więcej betonu? Będzie kolejny program dla pań z kółka gospodyń wiejskich? A co z osobami które pracują i utrzymują urzędasów? Może warto o takich pomyśleć, o ich dzieciach i organizowaniu przestrzeni dla nich? Może warto centrum miasta zrobić miejscem dwufunkcyjnym? W dzień niech będzie jak jest, handel i praca, a wieczorem może warto by skupić tu ludzi, niech odpoczną przy szklaneczce piwa pod parasolką? Dlaczego nie ma knajp w rynku Ropczyckim (oprócz 2 znanych) z parasolkami na zewnątrz? Bo burmistrz i rada nie pozwala, bo zaraz ksiądz sie oburzy i kilka staruszek… No bez jaj!

tom
tom
2 lat temu
Reply to  No zobaczymy

Też spoko pomysł… Miasto trzeba przywrócić ludziom! Dłużej otworzyć sklepy i np. Słoneczko, malaga, Omatsu, Łasuch niech wszyscy wystawią swoje ogródki i wracamy do życia. A no i fontanny trzeba naprawić i niech działają do 24, a nie wyłączać zaraz po zmroku 😀 Wyciąć tuje i drzewa przy placu Kazimierza Wielkiego i tam zrobić mały rynek- dalej od zabudowań i mieszkań- nie będzie tyle skarg staruszek 😀

Max
Max
2 lat temu

Bulwary nad Wielopolką w Ropczycach. Kawałek wybetonowanej ścieżki a na niej ławki. Ewentualnie pare schodków w strone rzeki.
Mieszkańcy mogliby tam spędzać wieczory lub jeździć na rowerach. Nie musiałyby to być długie bulwary lecz przyjemne do pochodzenia. Obszary wokół rzeki są niestety bardzo zaniedbane i brudne a ludzie wyrzucają tam śmieci, gdyby zastosować pomysł na bulwary okolice rzek byłyby ładniejsze.

tomek
tomek
2 lat temu
Reply to  Max

Super pomysł, sam o tym kiedyś myślałem… schody takie duże do siedzenia, ławki, chodnik i droga rowerowa, stojaki na rowery, stacje naprawy rowerów, kosze, może jakieś zadaszone ławki, coś fajnego! bulwary nad Wielopolką byłyby super, ale takie przynajmniej od mostu przy Sanktuarium do mostu na 3go maja 🙂 Wypełnij ankietę i dodaj swój pomysł, jest super!

8
0
Would love your thoughts, please comment.x