Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Teatralna uczta dla zmysłów w Wielopolu

22 sierpnia bieżącego roku rynek w Wielopolu Skrzyńskim uświetniło niemal magiczne wydarzenie teatralne. Oprócz teatru ognia z Krakowa niezapomnianych wrażeń dostarczyli także aktorzy ze stolicy. Tę ucztę dla ducha opisujemy w poniższym tekście.
Wieczór teatralny w Wielopolu

W ubiegłą Niedzielę, 22 sierpnia 2021 roku, na wielopolskim rynku wystąpiły dwa teatry: Walny – Teatr z Warszawy oraz Teatr Los Fuegos z Krakowa. Widowiska zachwyciły publiczność swoim perfekcyjnym przygotowaniem i realizacją. Oba występy odbyły się w ramach cyklu wydarzeń „Teatr Po Sumie” Rodzinne Spotkania Teatralne.

Spektakl „Noe” w wykonaniu Walnego – Teatru z Warszawy

W niedzielę o 12.15 (po sumie, jak wskazuje nazwa wydarzenia) miał miejsce spektakl pod tytułem  „Noe” w wykonaniu aktorów Walnego – Teatru z Warszawy. Fabuła dotyczy dyrygenta, mającego za zadnie przewodniczyć koncertowi z partytury „Potop”. Nieszczęśliwy splot wydarzeń zostawia go osamotnionego z instrumentami i rozgoryczoną publicznością. Zaczyna więc grać na instrumentach, czym chce odwlec nieuchronny koniec. Muzyką na żywo stwarza historię. Publiczność angażuje się w grę, która jest zarazem walką z nieuniknioną klęską. Dyrygent z wybranymi widzami wkracza do „Arki”. Teatr Walny jest wyjątkowy, ponieważ stosuje autorskie wersje tradycyjnych przedmiotów, takich jak marionetki podwodne, pałuby zmechanizowane czy instrumenty. Jest to ewenementem na skalę europejską oraz zasługą Pana Adama Walnego, który jest zarówno założycielem, reżyserem i aktorem Walnego. To na jego ręce organizatorzy składają podziękowanie za świetny występ dla mieszkańców Wielopola.

Widowisko w wykonaniu Teatru Ognia „Los Fuegos”

O godzinie 21.00 w wieczornej scenerii wystąpił Teatr Ognia „Los Fuegos” z Krakowa. Grupa ta zaprezentowała przedstawienie „Opowieści Ziemi”, roziskrzone żywym ogniem, światłem, cyrkiem i rzeźbą, zapewniając widzom niesamowite wrażenia. Spektakl bardzo efektownie połączył hipnotyzującą ferię barw i światła z osobą twórcy i rzeźbiarza, Andrzeja Sieka. Artysta bierze widzów na świadków „twórczego transu”, w który zapada tworząc kolejną, piękną rzeźbę. Przedstawienie w otoczeniu mgły, ognia i muzyki oraz aktu tworzenia rzeźby jest próbą odpowiedzi na pytania związane z procesem tworzenia. Gdy pojawiają się trudne chwile i zwątpienia, artysta musi sobie poradzić. W trakcie występu widzimy świetnych aktorów Teatru Ognia „Los Fuegos”, których akrobatyczny taniec z ogniem zaciekawia i zachwyca wszystkich widzów, bez wyjątku.

Organizatorzy widowiska

Organizatorem głównym cyklu „Teatr Po Sumie” Rodzinne Spotkania Teatralne jest Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wielopolskiej im. Tadeusza Marii Kantora w Wielopolu Skrzyńskim a partnerami projektu są: Wojewódzki Dom Kultury, Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim, oraz Gmina Wielopole Skrzyńskie. Patronatem Honorowym festiwal objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego i Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie. Koordynatorem projektu jest Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim, Pan Marcin Świerad.

Kontynuacja wydarzenia

Projekt rozpoczął się na początku sierpnia i potrwa do końca listopada. Udział weźmie w nim 6 teatrów z całej Polski, które wystąpią z przeróżnymi, interesującymi spektaklami dla całej rodziny. Najbliższe wydarzenia, podczas których wystąpią Teatry z Rzeszowa, odbędą się jeszcze w tym roku – 26 września i 24 października.

fot. GOKiW w Wielopolu Skrzyńskim

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x