Orzech promocje

Dawid Kaszuba z Bystrzycy dwukrotnym Mistrzem Świata Weteranów w Skokach

Młody skoczek narciarski, pochodzący z Bystrzycy (Gmina Iwierzyce), Dawid Kaszuba zdeklasował rywali i dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii debiutantów podczas Letnich Mistrzostw Świata Weteranów 2021 w skokach narciarskich w słoweńskiej miejscowości Velenje. Relacjonujemy je poniżej.
Krótko o Dawidzie

24-letni mieszkaniec naszego powiatu skoki trenuje od 2017 roku, reprezentując klub sportowy ZKN Sokół Zagórz. Na treningi jeździł do oddalonego o 70 km Zagórza nawet 4 razy w tygodniu. Dotychczas na swoim koncie miał takie sukcesy jak 3 miejsce w Mistrzostwach Słowacji i dwa razy z rzędu wygrany Puchar Bieszczadów, czyli nieoficjalnych Mistrzostw Podkarpacia. Teraz spektakularnie dopisał tytuł Mistrza Świata w kategorii debiutant. Jego idolem sportowym jest Adam Małysz ale bardzo ceni również Kamila Stocha. Nasz artykuł o Dawidzie można przeczytać także TUTAJ.

Wysoki poziom i dwukrotne złoto

W dniach 7-11 września, w miejscowości Velenje w Słowenii, odbyły się Mistrzostwa Świata Weteranów w skokach narciarskich. W zawodach tych rywalizowało 38 zawodników z 11 krajów. Skoczkowie reprezentowali między innymi takie sportowe potęgi jak: Słowenia, USA, Norwegia, Szwecja, Czechy czy Niemcy. Dawid Kaszuba wziął udział w konkurencjach na skoczniach o rozmiarach HS45 (K-35) i HS75 (K-55) w kategorii debiutant. Obie konkurencje wygrał, zdobywając złote medale i tytuł dwukrotnego Mistrza Świata Weteranów. Kaszuba wystąpił także obok Jakuba Mirowskiego, Jakuba Radziszewskiego i Bartłomieja Marczaka w konkursie drużynowym. W „drużynówce” panowie ostatecznie uplasowali się tuż za podium. Gratulacje i oby tak dalej!

fot. Natalia Kołsut – źródło fb Dawid Kaszuba

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x