Orzech promocje

Akcja kurierska, powalone drzewo – sędziszowski magistrat ćwiczy na wypadek wojny

Akcja kurierska – zawalone drzewo, zgnieciony samochód i dwie ofiary. Bilans tego zdarzenia w Sędziszowie Młp. mógłby być tragiczny, gdyby okoliczności były inne. To w końcu tylko ćwiczenia z obronności, zorganizowane przez sędziszowski magistrat.
Przezorny – ubezpieczony

We wtorek, 26 października 2021 roku, w Urzędzie Miejskim w Sędziszowie Małopolskim zorganizowano ćwiczenia obronne. Przećwiczono protokół, mający zastosowanie w przypadku zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa.

Odbył się także trening z przebiegu akcji kurierskiej, organizowanej przez organy administracji publicznej. Pierwsza część tych ćwiczeń dotyczyła zagadnień teoretycznych. Pracownicy sędziszowskiego urzędu oraz jednostek mu podległych zostali rozdysponowani do konkretnych działań w akcji kurierskiej, czyli w systemie doręczania dokumentów powołania adresatom. Przypomnieli więc sobie bardzo ważne kwestie. Wśród nich były, między innymi, zasady opracowywania meldunków o przebiegu procesu doręczenia tego typu dokumentów a także procedury uruchamiania systemów stałego dyżuru i akcji kurierskiej.

Praktyka czyni mistrza

Część praktyczną wspomnianych wyżej ćwiczeń stanowił starannie wyreżyserowany, według scenariusza, epizod. Dotyczył on przeprowadzonej akcji kurierskiej, która jednak została zakłócona przez nagłe zdarzenie drogowe.

Około godziny 12.00 w Czarnej Sędziszowskiej na samochód kuriera, przewożącego dokumenty, spadło powalone drzewo. Poszkodowane w tym zdarzeniu zostały dwie osoby. Do akcji ratowniczej z natychmiastową pomocą, samochodem GBA Man TGM 13.290, ruszyło 5 strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzywej. W ćwiczeniach tych uczestniczyła również jednostka OSP Klęczany oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach. Wszystko to zakończyło się szczęśliwie.

fot. TV Sędziszów Młp.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Permalink
Permalink
2 lat temu

OMG zastanawiam się za co wam tam płacą? Z tego co widzę to sami specjaliści od wojen ale chyba domowych .

1
0
Would love your thoughts, please comment.x