Orzech promocje

Marba zwycięska w Mysłowicach

W Mysłowicach, pokonując tamtejszą Silesię Volley, pierwszy wyjazdowy tryumf w sezonie 2021/22 odniosły, w trzecią sobotę października siatkarki Marby Sędziszów Młp.  Do rozstrzygnięcia pojedynku potrzebny był tie-break.

Po ciekawym, emocjonującym i stojącym na wysokim drugoligowym poziomie spotkaniu, team trenera Macieja Lesia wywalczył dwa punkty w mieście historycznej Ziemi Pszczyńskiej.

Pierwszy set zdecydowanie wygrały miejscowe. Podziałało to mobilizująco team z Sędziszowa Młp. Drugi set należał do zwyciężających w nim “Marbianek”.

Po zakończeniu trzeciej partii znów powody do radości miała, tryumfująca w niej Silesia Volley.

Zaciętymi siatkarskimi widowiskami były czwarte i piąte starcia, wygrane przez Marbę dwupunktową różnicą. Zapewniło to meczowe zwycięstwo.

Silesia Volley Mysłowice – Marba Sędziszów Młp. 2-3 (25-13, 22-25, 25-18, 23-25, 13-15)

Marba po trzech meczach ma 5 punktów. Zajmuje 4 miejsce w drugoligowej tabeli grupy 4.

W kolejnym ligowym spotkaniu rywalkami Sędziszowianek będzie zespół Wisły Kraków, który z 7 punktami, jest na 2 pozycji.

Ekipa „Białej Gwiazdy” w trzech dotychczasowych spotkaniach odniosła trzy zwycięstwa, dwa po pięciosetowych starciach. Termin meczu 23 października (sobota). Zapowiada się ciekawy  bój.