Orzech promocje

Spotkanie miast partnerskich i uczta kulinarna w Ropczycach

W dniach 1-2 października tego roku odbyło się spotkanie miast partnerskich: Stropkov (Słowacja), Bobowa, Korczyna i Ropczyce. Celem nadrzędnym spotkania była kulturalno-społeczna współpraca stowarzyszeń i organizacji pozarządowych. Przebieg wydarzenia relacjonujemy poniżej.
Spotkania z kulturą i tradycją

W Domu Kultury na Osiedlu Witkowice wystąpiły zespoły folklorystyczne a także Koła Gospodyń Wiejskich. Gościnnie wystąpiła Kapela Szabasówka z Bobowej i Kapela Młode Kurasie z Lubziny. Panie z KGW z miejscowości Stróżna przygotowały wyroby kulinarne oraz rękodzieła. Byli także członkowie Klubu pod Igłą i Szydełkiem z Korczyny.

Włodarze miast i gmin prezentują

Głównymi postaciami wydarzenia byli włodarze miast i gmin; burmistrz Bobowej – Wacław Ligęza, wójt gminy Korczyna – Jan Zych, burmistrz miasta Stropkov – Ondrej Brendza oraz burmistrz Ropczyc – Bolesław Bujak. Mieli oni okazję zaprezentować swym partnerom działalność społeczną i kulturalną organizacji i stowarzyszeń, działających na swoich terenach.

Szczypta historii i smak atrakcji

W sobotę, 2 października, goście byli pod Krzyżem III Tysiąclecia w Ropczycach (znajduje się tam wieża widokowa) oraz w XVI – wiecznym, zabytkowym Kościele Pw. Św. Michała Archanioła w Małej. Następnie, na rynku w Ropczycach, samorządowcy wybierali najlepsze ciasta w ramach festiwalu smaków pod nazwą “Posmakuj w Ropczycach”. Odbył się również konkurs kulinarny „Mistrz Kuchni” dla szkół z terenu miasta i gminy Ropczyce. Ku ich uciesze, mieszkańcy mogli skosztować ciast i sałatek konkursowych. Nie zapomniano również o najmłodszych uczestnikach imprezy, dla których był zorganizowany szereg  atrakcji.

fot. UM Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x