Orzech promocje

Dzwonili na numer alarmowy, chociaż sytuacja tego nie wymagała

67-letni mieszkaniec Sędziszowa Małopolskiego odpowie za bezpodstawną interwencję. Mężczyzna kilka razy dzwonił na numer 112, aby zamówić jedzenie. Inny mężczyzna, 33-letni mieszkaniec gminy Sędziszów Małopolski, powiadomił Policję o zdarzeniu, które nie miało miejsca. Pamiętajmy – bezpodstawne angażowanie policji, pogotowia, czy innych służb, jest wykroczeniem.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek. Około godz. 23, policjanci ropczyckiej komendy otrzymali zgłoszenie od dyspozytora numeru alarmowego, że kilka razy dzwonił do nich mieszkaniec Sędziszowa Małopolskiego, żądając dostarczenia jedzenia z restauracji. Dzwoniący na nr 112, blokował w ten sposób nrumer alarmowy, czym mógł uniemożliwić połączenie osobom, które naprawdę mogły potrzebować pomocy. Mimo że ze zgłoszenia nie wynikało, aby mężczyźnie stało się coś złego, policjanci udali się do zgłaszającego. Na miejscu funkcjonariusze zastali 67-letniego mężczyznę, który oświadczył, że zadzwonił na numer 112, bo był głodny i chciał, aby ktoś dowiózł mu jedzenie. W tej sprawie policjanci skierują do sądu wniosek o ukaranie 67-latka.

Wczoraj, dużą nieodpowiedzialnością wykazał się też 33-letni mieszkaniec gminy Sędziszów Małopolski. Mężczyzna wezwał Policję twierdząc, że rodzice chcą go pobić. Funkcjonariusze nie potwierdzili tej informacji, a sprawca fałszywego alarmu został ukarany mandatem.

Pamiętajmy! Dzwoniąc na numer alarmowy, warto się zastanowić czy sprawa, którą zgłaszamy, wymaga interwencji służb. Musimy sobie zdawać sprawę, że w momencie, kiedy blokujemy linię alarmową, ktoś inny może potrzebować pilnie pomocy! Za wywołanie niepotrzebnej czynności poprzez fałszywe zgłoszenie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

źródło: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x