Orzech promocje

Start budowy wiaduktu – krok milowy w rozwoju infrastruktury regionu

W Ropczycach rozpoczną się prace nad wyczekiwanym projektem przebudowy wiaduktu nad linią kolejową nr 91, który ma stanowić znaczący impuls dla rozwoju lokalnej infrastruktury. Przebudowa tego kluczowego obiektu, zlokalizowanego w ciągu drogi wojewódzkiej 986, jest efektem dziesięcioletnich starań dyrekcji Cukrowni Ropczyce oraz lokalnych działaczy, wśród których kluczową rolę odegrali radny województwa podkarpackiego Jacek Magdoń i były poseł, a obecny kandydat na burmistrza, Kazimierz Moskal.

Dzisiaj oficjalnie podpisano umowę z wykonawcą projektu, konsorcjum składającym się z firmy PDM z Dębicy oraz Himmel i Papesch z Opola, co stanowi ważny krok w kierunku realizacji tego ambitnego przedsięwzięcia. Planowany nowy wiadukt, który powstanie po wschodniej stronie obecnego, będzie miał dwupasmową jezdnię oraz dwie ścieżki pieszo-rowerowe o szerokości 3,5 metra każda. Projekt przewiduje pięcioprzęsłową konstrukcję obiektu.

Co istotne, przebudowa będzie realizowana przy pełnym utrzymaniu ruchu kolejowego na linii nr 91. Rozbiórka istniejącego wiaduktu nastąpi po zakończeniu budowy nowego obiektu i przełożeniu ruchu pojazdów oraz pieszych.

Przedsięwzięcie to stanowi element szerszej strategii rozwoju infrastruktury drogowej w regionie, będąc komplementarnym do planowanej budowy nowego węzła drogowego na skrzyżowaniu z autostradą A4. Finansowanie projektu zostanie zabezpieczone dzięki środkom z Rządowego Funduszu Polski Ład, co podkreśla jego znaczenie na szczeblu krajowym oraz strategiczne podejście do rozwoju lokalnej infrastruktury.

Inicjatywa ta, będąca wynikiem działań lokalnych przedstawicieli i działaczy, nie tylko usprawni komunikację w regionie, ale także pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo i komfort mieszkańców. Realizacja projektu z wykorzystaniem środków wojewódzkich stanowi przykład efektywnej współpracy na różnych poziomach zarządzania, mającej na celu poprawę jakości życia w powiecie ropczycko-sędziszowskim.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x