Orzech promocje

Konferencja prasowa Starosty – odwołanie radnych powiatowych z Klubu PiS

Wczoraj Starosta zwołał konferencję prasową. Głównym jej tematem było odwołanie pani Bernadety Frysztak i pana Jarosława Brody z Klubu Radnych Powiatowych PiS.

Konferencję rozpoczął Starosta Witold Darłak mówiąc, że w związku z ostatnimi wydarzeniami w Radzie Powiatu ma istotne informacje do przekazania mieszkańcom powiatu. Pierwszym punktem było wspomnanie wyżej odwołanie radnych z Klubu PiS.

4 sierpnia 2023 na posiedzeniu Klubu Radnych PiS Rady Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego klub podjął decyzję o wykluczeniu radnych: panią Bernadetę Frysztak i pana Jarosława Brodę. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia tj.4 sierpnia. Uchwała została podjęta jednogłośnie przez wszystkich członków klubu. – Stanisław Wrona Przewodniczący Klubu Radnych PiS.

Kolejne tematy poruszone przez Starostę

Chciałbym sprostować słowa pani Frysztak, że została pozbawiona środków do życia. To jest nieprawda. Z urlopu bezpłatnego na którym przebywała wróciła do pracy w ZST w Sędziszowie Małopolskim. Ma pełny etat pracy, będzie uczyć języka polskiego. – starosta Witold Darłak.

Starosta poinformował również, że z Ministerstwa Edukacji i Nauki wpłynęło pismo wyjaśniające w sprawie nagrody dla pani Bernadety Frysztak (pisaliśmy o tym TUTAJ). W związku z pismem i z tym, że pani Bernadeta jest już ponownie czynnym nauczycielem, nagroda została wypłacona w kwocie 5 tys.

Pojawił się też temat sesji nadzywczajnych. Odbyły się w sierpniu już dwie takie sesje a został złożony wniosek o kolejną taką sesję. ,,Przedmiotem sesji nadzwyczajnej są sprawy pilne, które nie mogą być rozstrzygnięte w trybie zwyczajnym. Mam kolejny wniosek o zwołanie sesji, a zaznaczm, że żaden z punktów nie jest na tyle pilny, aby nie mógł być rozpatrzony w trybie zwyczajnym. Wnioskodawcy argumentują m.in brakiem sesji w okresie letnim. Zarzucają Przewodniczącemu i nam, że nie chcemy pracować. Jednak zgodnie z planem pracy Rady Powiatu na 2023, który został zatwierdzony przez radnych, tak to było zaplanowane, żeby w lipcu i sierpniu takie sesje się nie odbywały. W poprzednich latach plan pracy był też tak skonstruowany. Bywało, że była zwoływana sesja nadzwyczajna np. gdy dostawaliśmy dodatkowe środki finansowe i wymagało to pilnego przyjęcia środków uchwłą.” -W. Darłak.

Całą konfernecję można wysłuchać na kanale YouToube lub naszym FB. Poniżej link.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x