Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

115 tysięcy na remont kwatery wojennej w Wielopolu Skrzyńskim. Zobacz jak zmieniło się to miejsce!

Już odnowiony cmentarz wojenny to miejsce spoczynku 380 żołnierzy armii austriackiej i armii rosyjskiej, którzy zginęli podczas bitwy na bagnety, jaka miała miejsce w maju 1915 roku na obszarze Wielopola Skrzyńskiego.

Z upływem czasu miejsce pamięci ulegało w naturalny sposób zniszczeniu m.in. na skutek czynników atmosferycznych. Dzięki wsparciu finansowemu, które zostało przyznane gminie Wielopole przez Wojewodę Podkarpackiego, przeprowadzono prace remontowe, które znacząco poprawiły stan techniczny i estetyczny cmentarza.

Prace wykonywane były w czterech etapach od roku 2018 do 2021.

W pierwszy etapie w roku 2018 prace polegały na przygotowaniu projektu, wykonanie prac ziemnych, niwelacja terenu i budowa muru kamiennego. Samorząd uzyskał na ten cel 35 tys. zł dotacji.

Drugi etap inwestycji w roku 2019 swoim zakresem obejmowała min. wykonanie nawierzchni z kostki brukowej oraz obrzeży z palisady, budowa muru ozdobnego z kształtek betonowych, wykonanie nasadzeń z krzewów iglastych. Na realizację II etapu inwestycji Decyzją Wojewody Podkarpackiego przyznana została naszej gminie dotacja celowa w wysokości 30 000,00 zł.

W ramach trzeciego etapu inwestycji Gmina Wielopole Skrzyńskie wykonała w roku 2020 prace: montaż ogrodzenia wyznaczającego część cmentarza wojennego, wzdłuż powstałej ścieżki prowadzącej do pomnika głównego zamontowane zostaną “Stelle” ozdobne w ilości 6 sztuk. Na realizacje III Etapu gmina uzyskała dotację w wysokości 45 000,00 zł.

Aktualnie w bieżącym okresie wykonano następujące prace:

 • przygotowano tekst z rysem historycznym który umieszczono na tablicy informacyjnej,
 • dodatkowo zlecono tłumaczenie tekstu na język angielski,
 • wykonano i zamontowano tablice informacyjną,
 • zamontowano płytę granitową na cokole głównym pomnika,
 • zamontowano 2 znicze granitowe oraz misę,

Całość prac w roku 2021 wyniosła 5 tys. zł- jest to także dotacja celowa Wojewody Podkarpackiego.

źródło: UG Wielopole Skrzyńskie

Jeden komentarz na temat “115 tysięcy na remont kwatery wojennej w Wielopolu Skrzyńskim. Zobacz jak zmieniło się to miejsce!

 • 22 grudnia 2021 o 19:46
  Permalink

  I jak jeden z wielopolan zauważył za te pieniądze nie potrafili bez błędów w gminie przetłumaczyć tekstu na j.angielski.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *