Orzech promocje

Od 15 grudnia będą nowe obostrzenia!

Rząd niepokoi nowy wariant koronawirusa, dlatego zdecydowano o wprowadzeniu nowych restrykcji. Większość będzie obowiązywać od 15 grudnia.
Konferencja  z udziałem ministra

„Badania laboratoryjne potwierdziły nowe zakażenia koronawirusem u 19 366 kolejnych osób w Polsce. Zmarły 504 osoby z COVID-19” –podało dziś Ministerstwo Zdrowia.

Na Podkarpaciu liczba ta wynosi 789 osób, w tym 11 osób z powiatu ropczycko-sędziszowskiego. W powiecie z powodu COVID zmarła 1 osoba, na kwarantannie przebywa aktualnie 857 osób.

Do sytuacji epidemicznej w Polsce odniósł się na konferencji prasowej minister zdrowia, Adam Niedzielski. Podsumował on sytuację epidemiczną w Polsce. „Sytuacja ustabilizowała się po wprowadzeniu obostrzeń tydzień temu” – wskazał Adam Niedzielski i dodał, że zauważalny jest spadek w czterech województwach, m.in. na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Minister zaznaczył, że: „poważnym zagrożeniem będzie scenariusz, gdy liczba zakażeń będzie się utrzymywała, a nie malała. – To jest sytuacja niepokojąca”.

Obowiązkowe szczepienia dla trzech zawodów

„Elementem, o którym zdecydowaliśmy w ostatnim czasie, są obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup pracowniczych. Idąc śladem Niemiec, Austrii, będziemy chcieli od 1 marca wprowadzić obowiązek zaszczepienia dla trzech grup: pierwsza grupa to są medycy, druga grupa to są nauczyciele, trzecia grupa to są służby mundurowe – przekazał szef resortu zdrowia.” Adam Niedzielski podkreślił również, że: „perspektywa marca jest tym okresem, w którym szczepienia powinny być wykonane, bo potem oczywiście, jak wejdziemy w okres od 1 marca, będzie to już szczepienie, które jest wymagane jako spełnienie warunków pracy”. „Jesteśmy bliscy finiszu w pracach nad projektem klubu PiS; zmodyfikowaliśmy go. Pracodawca będzie mógł oczekiwać od pracownika wyniku darmowego testu na COVID-19. W ciągu tygodnia (projekt – przyp. red.) będzie skierowany do prac” – dodał minister zdrowia.

Nowe obostrzenia od 15 grudnia

„Nowe obostrzenia obowiązują od 15 grudnia. Wtedy zmniejszone zostaną limity m.in. w restauracjach, kinach, teatrach i obiektach sportowych do 30 proc. – Zwiększenie limitów będzie możliwe wyłącznie dla osób zaszczepionych i zweryfikowanych przez przedsiębiorcę” – wyjaśnił wiceminister Waldemar Kraska. „Od połowy grudnia zamknięte zostają także dyskoteki oraz kluby i inne miejsca, w których można tańczyć. Od 20 grudnia do 9 stycznia wprowadzona zostaje nauka zdalna w szkołach podstawowych i średnich. – Po tym terminie dzieci wracają do nauki w trybie stacjonarnym” – dodał zastępca szefa resortu zdrowia. „Oprócz tego wprowadzone zostają obowiązkowe testy dla domowników osoby zakażonej.”- zakończył.

Znowu edukacja zdalna. Znamy daty.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło następujące obostrzenia:

Od 15 grudnia:

 • Obniżony limit w restauracjach, barach i hotelach do 30 procent (zwiększenie limitów wyłącznie dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę);
 • W kinach, teatrach, obiektach sportowych, sakralnych do 30 procent obłożenia (zwiększenie tego limitu może dotyczyć tylko i wyłącznie osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę).
 • Zakaz konsumpcji w kinach.
 • Zamknięte będą dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia;
 • Obowiązkowe testy dla domowników osób chorujących na COVID-19 (bez względu na posiadany certyfikat covidowy);
 • W transporcie zbiorowym limit do 75 procent miejsc.

Od 20 grudnia 2021 do 9 stycznia 2022

 • Nauka zdalna dla szkół podstawowych i średnich, nie dotyczy to przedszkoli oraz żłobków;

31 grudnia i 1 stycznia

 • Będą obowiązywały ograniczenia liczebności klientów w lokalach zamkniętych do maksymalnie 100 (z wyłączeniem osób zaszczepionych).

Zmiany dla osób przylatujących spoza strefy Schengen: Obowiązek testu na COVID-19 na co najmniej 24 godziny wcześniej.

źródło zdjęcia: Ministerstwo Zdrowia

7 komentarzy na temat “Od 15 grudnia będą nowe obostrzenia!

 • 8 grudnia 2021 o 18:00
  Permalink

  a to ze sluzby mundurowe i lekarze beda miec dobrowolny przymus w pierwszej kolejnosci to czytałem juz po 1 fali, ale to i tak tylko teorie spiskowe

  Odpowiedz
 • 7 grudnia 2021 o 23:07
  Permalink

  Czyli znowu Boże Narodzenie w zamknięciu ? Jedno jest bezdyskusyjne, mianowicie ani zaborcy ani komuchy nie zdewastowali życia duchowego Polaków tak jak zrobili to Pisiory ze swoimi przystawkami ! Zastanawia tylko , dlaczego zhierarchowie KK się na to godzą !

  Odpowiedz
 • 7 grudnia 2021 o 20:21
  Permalink

  Żeby was tam w Warszawie wszystkich wybiło.

  Odpowiedz
  • 7 grudnia 2021 o 20:51
   Permalink

   Popieram. Gdzie byli do tej pory. Święta za pasem to sobie teraz przypomnieli….. Żałosne.

   Odpowiedz
  • 8 grudnia 2021 o 21:44
   Permalink

   Covid…”choroba” ,która więcej ludzi ogłupiła niżeli uśmierciła…

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *