Orzech promocje

Piast znów zwycięża Pogórze

Piast Wolica Piaskowa wygrał derby powiatu w inauguracyjnym pojedynku rundy wiosennej 2022 w klasie okręgowej Dębica. Ekipa prezesa Dariusza Szczęcha zwyciężyła rywala z Wielopola Skrzyńskiego.

W pionierskim boju rundy rewanżowej sezonu 2021/22 w klasie O Dębica, Piast Wolica Piaskowa ograł 2-1 team Pogórza Wielopole Skrz.

Prowadzenie objął zespół Piasta dla, którego gola w 40 minucie zdobył Mateusz Smoliński.

Jedenaście minut po wznowieniu gry, w drugiej połowie, wyrównującą bramkę dla Pogórza strzelił Tomasz Cynarski.

Zwycięstwo i trzy punkty dało ekipie z Wolicy Piaskowej trafienie jednego z najbardziej doświadczonych i najstarszych uczestników derbowej gry, ponad 40-letniego Pawła Idzika. Pokonał on golkipera zespołu nieco po ponad godzinie gry.

Piast, który w trwającym sezonie ograł Pogórze (w rundzie jesiennej w Wielopolu Skrz. 0-3) raz drugi, po 19 kolejkach zajmuje 3 miejsce w tabeli najwyższego ligowego szczebla w Podokręgu Dębica mając 38 punktów. Pogórze z 20 punktami, plasuje się na 15 pozycji w 19-drużynowej stawce.

Piast Wolica Piaskowa – Pogórze Wielopole Skrz. 2-1 (1-0)

Najbliższy ligowy mecz: Sokół II Kolbuszowa Dolna – Piast Wolica Piaskowa (20 marca). Pogórze Wielopole Skrzyńskie – pauzuje.