Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

W Sędziszowie Młp. uczcili pamięć o Ks. Stanisławie Maciągu

40 rocznica śmierci

W 40 rocznicę jego tragicznej śmierci uczniowie ŚP. Ks. Kanonika Stanisława Maciąga spotkali się w Sędziszowie Małopolskim w celu upamiętnienia jego osoby. Tę uroczystość zapoczątkowało złożenie kwiatów, a także zapalenie zniczy na grobie duchownego na cmentarzu komunalnym w Sędziszowie Młp. Następnie odsłonięto, ufundowaną przez jego uczniów tablicę pamiątkową, która głosi: „Stanisław Maciąg – Kapłan Wielkiego Serca”. Tablicę umieszczono na budynku Domu Parafialnego w Sędziszowie Małopolskim. To tam ŚP. Ks. Stanisław Maciąg uczył i mieszkał. W tym również miejscu 10 marca 1982 roku (w wieku 70 lat) został zamordowany.

Pamięć pozostaje

Po Mszy Świętej w sędziszowskiej Farze, w siedzibie Klubu Seniora (znajduje się ona w Domu Parafialnym przy ul. Jana Pawła II 27) miał miejsce wieczór wspomnień o kapłanie. Wówczas po raz pierwszy miała miejsce projekcja filmu, na którym ŚP. Ojciec Hieronim Warachim wspomina swojego przyjaciela, Ks. Kanonika Maciąga. Autorem tego filmu jest Sędziszowianin, Pan Jacek Głód.

fot. Telewizja Sędziszów Młp.

2 komentarze na temat “W Sędziszowie Młp. uczcili pamięć o Ks. Stanisławie Maciągu

 • 11 marca 2022 o 17:46
  Permalink

  Chciałam zapytać, czy ktoś ma jakąś wiedzę na temat mordercy ks. M aciąga. Czy chociaż odsiedział otrzymaną karę czy się wykpil.

  Odpowiedz
  • 14 marca 2022 o 14:09
   Permalink

   odsiedział i dawno temu wyszedł z więzienia

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *