Orech promocje

Można już obejrzeć wystawę w PCEK

14 czerwca w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach otworzona została wystawa zbiorową “Blask ikony”.

Wystawa wzbudziła zainteresowanie i przyciągnęła zwiedzających jeszcze przed otwarciem , a w dniu wernisażu przybyło zobaczyć ją 90 osób.

Wystawa zbiorowa „Blask ikony” prezentuje prace wykonane przez 16 artystów tworzących na terenie powiatu ropczycko-sędziszowskiego indywidualnie, a także reprezentujących działającą w Sędziszowie Małopolskim grupę „Pod światło”. W gronie tworzących jest czternaście pań i dwóch panów. Różne są techniki, tematyka i style wykonania. Na wystawie zobaczyć można 95 ikon, 6 obrazów i 1 krzyż, które są dopełnieniem prezentowanej twórczości.

Swoje prace prezentują:

Anna Grabarz, Gwóźdź Ryszard, Anna Kliś–Czarnik, Małgorzata Knapik, Barbara Łata, Lucyna Majka, Aleksandra Michalska, Maria Nowak, Teodora Oliwa, Barbara Ptaszek, Marzena Staszewska, Beata Wargacka, Agnieszka Wiszniewska-Rocco, Sławomir Świąder, Elżbieta Świniuch, Dorota Żak.

Dla każdego z wykonawców pisanie ikon to nie tylko czynność artystyczna, ale sposób zbliżenia się do Boga. Spotkanie z pięknem ponadczasowym tkwiącym w ikonach możliwe jest do 30 września 2022 r. w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach.

źródło PCEK w Ropczycach

Jeden komentarz na temat “Można już obejrzeć wystawę w PCEK

  • 18 czerwca 2022 o 17:16
    Permalink

    Przepiękne i niezwykle starannie wykonane

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *