Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Piknik historyczny Blizna 2022 już za nami

W niedzielę 7 sierpnia 2022 r. po dwóch latach przerwy odbył się „Piknik Militarny – Blizna 2022”, który znowu przyciągnął wielu gości, chcących poznać historię oraz podziwiać pełen wydarzeń program.

Wszystko rozpoczęło się od wspólnego wyśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”, po czym przystąpiono do złożenia kwiatów oraz zniczy przy obelisku, upamiętniającym poległych w operacjach wywiadowczych, zdobywców cennych informacji o broni odwetowej V1 i V2. Następnie przemaszerowano z orkiestrą i mażoretkami na niedaleki plac, gdzie zebranych przywitał Pan Grzegorz Ożóg Wójt Gminy Ostrów. W wydarzeniu uczestniczyło również wielu przedstawicieli władz samorządowych powiatowych, gminnych i nie tylko.

Następnie rozbrzmiał wspaniały koncert orkiestry dętej oraz miał miejsce występ mażoretek Anturja ze Skrzyszowa. Można było również oglądać ciekawe wystawy grup rekonstrukcyjnych, sprzęt wojskowy czy militaria. Na stoisku Wojskowego Centrum Rekrutacji z Mielca można było się dowiedzieć, jak postępować by zostać żołnierzem. Ponadto gospodynie z gminy Ostrów, zrzeszone w kołach, przygotowały stoiska na których można było skosztować smacznych potraw.

Około 16:00 oddział Kawalerii Ochotniczej w barwach 20 Pułk Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego zaprezentował efektowny pokaz musztry paradnej oraz władania białą bronią konno. Odbył się również koncert patriotyczny w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Oddziału Kawalerii Ochotniczej w barwach 20. PU. W późnych wieczornych godzinach wybrzmiał koncert zespołu Zbigniew Foryś Band ex Lombard.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x