Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Święto Plonów w Gminie Iwierzyce

21 sierpnia 2022 mieszkańcy Gminy Iwierzyce wspólnie świętowali dożynki – Gminne Święto Plonów.

Piękne otwarcie

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. koncelebrowaną w parafii w Nockowej. Tuż po niej korowód udał się nieopodal GOK-u w Wiercanach, gdzie powitano gości, grupy wieńcowe, poczet sztandarowy OSP Wiercany, a także mieszkańców. Część artystyczną wydarzenia rozpoczął ZPiT Wiercany, który przygotował pokaz tańców rzeszowskich. Przemówili też starostowie Barbara i Zbigniew Kisiel z Bystrzycy, po nich Wójt Pan Ryszard Filipek, wicestarosta powiatu ropczycko-sędziszowskiego Pani Bernadeta Frysztak oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Pan Jarosław Broda.

Grupy wieńcowe

Następnie odbyła się prezentacja 14 grup wieńcowych: Grupa Dziecięca oraz KGW z Wiercan, PSONI Koło w Sędziszowie Młp., Grupa Rodzinna z Będzienicy, Grupa Dziecięca oraz KGW z Nockowej, Grupa Dzieci I-Komunijnych z Bystrzycy, Klub Senior+ z Wiśniowej, KGW z Wiśniowej, KGW z Iwierzyc, KGW z Sielca Podlasku oraz Sielca, KGW z Olimpowa oraz OSP z Olchowej. Po każdej z prezentacji Pan Wójt Ryszard Filipek oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Krzysztof Klimek przekazywali grupom dyplomy wraz z nagrodą pieniężną, a starostowie dożynek – słodycze.

Smacznie i rozrywkowo

Dodatkowo starostowie dożynek, Państwo Bożena i Zbigniew Kisiel, poczęstowali własnymi wyrobami oraz słodkimi wypiekami wszystkich, przybyłych na dożynki. Imprezę uświetniło również stoisko KGW Wiercany, które pod patronatem Lasów Państwowych uczestniczyło w projekcie „Dobre z Lasu”, mającym na celu promocję potraw z wykorzystaniem produktów leśnych. Na placu dożynkowym można było wziąć udział w wielu atrakcjach dla dzieci oraz skorzystać z małej gastronomii. Wisienką na torcie była dożynkowa zabawa taneczna z Grupą muzyczną Sekend.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x