Orzech promocje

Festiwal piosenki harcerskiej „Krajka” znowu w Sędziszowie Młp.

To wydarzenie odbędzie się już niedługo, a dokładnie w sobotę 10 września 2022 na placu targowym w Sędziszowie Małopolskim.
Na co możemy liczyć podczas „Krajki”?

Będzie można podziwiać występy 9 zespołów z całego województwa, także z Sędziszowa i okolic. Zgłosiły się trzy zespoły z Sędziszowa, dwa z Rzeszowa, dwa z Jarosławia, a także po jednym zespole z Majdanu Starego i Rozwadowa (okolice Stalowej Woli). Jury oceniać będzie zaangażowanie, wyrazistość występu, choreografia, kostiumy i rekwizyty, czyli wszystko to, co wyróżni dany zespół.

Jakie piosenki będzie można usłyszeć?

Każdy z zespołów ma zaprezentować się w trzech kategoriach: piosenka harcerska, turystyczna i ludowa (kategoria zmienna z edycji na edycję). Przygoda, braterstwo, przyjaźń, obcowanie z przyrodą – te motywy możemy spotkać w harcerstwie i w piosenkach, które go dotyczą.

Z jakimi instrumentami spotkamy się na scenie podczas „Krajki”? Gitara to często spotykany wśród harcerzy przedmiot i to ona będzie przeważać, ale coraz popularniejsze staje się również ukulele (mały instrument, najczęściej 4-strunowy, przypominający niewielką gitarę – przyp.red).

Co zostanie przygotowane dla gości?

Wszyscy uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się tańca tradycyjnego oraz poznać inne elementy tradycji i kultury.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15:00.

LINK do wydarzenia na FB.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x