Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Nowe mieszkania w przystępnych cenach w Sędziszowie Małopolskim

Jak juz wspominaliśmy Gmina Sędziszów Małopolski planuje przystąpić do nowotworzonej spółki na Podkarpaciu – Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Spółka będzie się zajmowała budową mieszkań z atrakcyjnymi ofertami dla mieszkańców.

SIM Podkarpacie, w której udziały chce mieć Sędziszów Młp., tworzy Krajowy Zasób Nieruchomości wraz z gminami: Boguchwała, Jarosław, Nowa Sarzyna, Dynów, Leżajsk i Miejsce Piastowe. Każda z gmin, jak również Sędziszów, będzie wnioskowała o wsparcie w kwocie 3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Jaka jest idea spółki i dla kogo mieszkania?

,,Pojawia się na rynku społecznym inicjatywa związana z wykluczeniem mieszkaniowym. Czyli osób, których nie stać na kupno domu, mieszkania, nie maja zdolności kredytowej lub ją utracili np. z powodu epidemii. Chcemy załatać lukę jaką jest potężny deficyt mieszkaniowy na terenie Gminy Sędziszów Młp.” – mówił burmistrz Sędziszowa Bogusław Kmieć. Spółka będzie budować mieszkania dla ludzi pracujących, ale w przystępnych cenach. Nie będą to mieszkania komunalne czy socjalne. Najemca będzie wnosił 15% wkładu własnego. 45% będzie finansowane z dotacji rządowych, a na brakujące 40% spółka zaciągnie specjalny bezmarżowy kredyt.

Mieszkanie na wynajem czy na własność?

Spółka przewiduje, że po określonym czasie – minimum 15 latach, gdy zostanie spłacony już kredyt zaciągnięty na budowę mieszkań – najemca będzie mógł wnioskować o przejęcie mieszkania na własność. Nie jest to jednak warunek konieczny. Mieszkanie może być w dalszym ciągu wynajmowane, z tym, że zostanie obniżony czynsz, aby w ten sposób zwrócić wkład własny najemcy.

Gdzie powstaną nowe bloki?

Gmina Sędziszów chce przekazać początkowo na rzecz spółki teren na Osiedlu Młodych oraz na Osiedlu Wolica Piaskowa. Pierwsza działka ma około 20 arów i jest położona przy boisku orlik. Blok będzie miał 36-40 mieszkań. Z powodu ograniczonego terenu na parking, gmina planuje wybudować parkingi podziemne.

Drugi teren to 4 ha między ul. Wiśniową a ul. Malinową. Ma tam powstać około 260 mieszkań. Jest to koncepcja wieloletnia. Będzie utworzona w tym miejscu nowa infrastruktura – parkingi, chodniki, plac zabaw. Jeśli zapotrzebowanie na mieszkania będzie większe to gmina dysponuje jeszcze w sąsiedztwie jedną działką o wielkości 8 ha. Czyli mogłoby powstać oko tysiąca mieszkań.

Jak zgłosić chęć na mieszkanie?

Burmistrz poinformował, że od 4 maja będzie uruchomione odrębne stanowisko w gminie, gdzie będzie można zgłaszać potencjalnie chęć na mieszkanie. Nie są to jeszcze typowe, zobowiązujące zapisy. Gmina chce się zorientować jak duże jest zapotrzebowanie i przygotować regulamin przyjmowania rozpatrywania wniosków.

16 komentarzy na temat “Nowe mieszkania w przystępnych cenach w Sędziszowie Małopolskim

 • Pingback:BĘDĄ NOWE MIESZKANIA W SĘDZISZOWIE! - Portal Ropczycko-Sędziszowski - RRS24.NET

 • 5 maja 2021 o 16:03
  Permalink

  Spokojnie, tylko spokojnie! Zanim coś zbudują minie minimum 3 lata, więc nie zaczynajcie kłótni już teraz. Akurat w naszym mieście pod względem mieszkań niewiele się dzieje. W Ropczycach budują na potęgę, tam SGL Deweloper ma niedługo zacząć drugi wieżowiec, wszystko jest na ich stronie. Kiedy w Ropczycach TBS budował bloki, w Sędziszowie nie budowali nic- taka różnica między naszymi miastami: mają bloki, szeregówki, segmenty nad obwodnicą.

  Odpowiedz
  • 6 maja 2021 o 13:16
   Permalink

   Nie ma co zazdrościć mieszkania w TBS. Bez szans na wykup, czynsz kiedy tylko średnia na osobę wzrośnie też dramatycznie rośnie.

   Odpowiedz
   • 8 maja 2021 o 11:47
    Permalink

    Lepiej mieć mieszkanie i płacić czynsz czy nie mieć go wcale? Zastanów się. A te bloki (których jeszcze nie ma) to będą za darmo? Widzę, że mało wiesz, bo TBS w Ropczycach rusza z budową bloków z opcją wykupu… ale czynsz trzeba zapłacić 😀

    Odpowiedz
 • 4 maja 2021 o 16:16
  Permalink

  Spróbowałem się dzisiaj dodzwonić. Pani na centrali UM podała mi bezpośredni telefon do osoby która się tym zajmuje (17 7453631). Niestety nikt nie odbierał, kilkanaście prób i telefon milczał. Niewypał???

  Odpowiedz
  • 5 maja 2021 o 11:51
   Permalink

   Dzisiaj już bez problemu udało się dodzwonić i porozmawiać.

   Odpowiedz
   • 5 maja 2021 o 18:36
    Permalink

    M.in. powstają nowe obiekty handlowo usługowe, obiekty sportowe, budowane są nowe drogi, powstają nowe zakłady pracy, mamy dodatni przyrost naturalny co jest ewenementem w naszym województwie, więc można przypuszczać że ludziom żyje się tu stosunkowo dobrze. Co to jest jeśli nie rozwój?

    Odpowiedz
    • 2 czerwca 2021 o 20:29
     Permalink

     To jest propaganda sukcesu ,ktoś tu chyba za dużo ogląda TVP info

     Odpowiedz
   • 5 maja 2021 o 18:37
    Permalink

    Czy m.in wyżej wspomniane inwestycje. Jak na stosunkowo niewielkie miasto to nie można powiedzieć, że dzieje się malo, a wręcz przeciwnie

    Odpowiedz
 • 3 maja 2021 o 17:32
  Permalink

  Atrakcyjne oferty XD patodeweloper zaproponuje 1500 złotych miesięcznie plus opłaty za media czyli jakieś 2K za klitkę dla szczura 25 m z nieszczelnymi oknami, pękającymi ścianami i z wodą wylewającą się z gniazdka.

  Odpowiedz
   • 4 maja 2021 o 21:37
    Permalink

    lepiej wziąć kredyt który obciąży twoje potomstwo, bo za swoją żałosną najniższą krajową niczego nie spłacisz za swojego życia i do końca życia będziesz żarł pasztetową bo najtańsza, ale chrum kwiii na swoim co nie janusz?

    Odpowiedz
    • 5 maja 2021 o 19:50
     Permalink

     Nie mam najniższej krajowej bo w przeciwieństwie do Ciebie skończyłem coś więcej niż gimnazjum. Rata kredytu 1000zł przy mojej pensji to jak 20 zł przy Twoim 500+. Nie myśl ,że jak żresz pasztetową to wszyscy tak robią.

     Odpowiedz
 • Pingback:Nowe działania i inwestycje w Sędziszowie Młp. - XXXII Sesja Rady Miejskiej - Portal Ropczycko-Sędziszowski - RRS24.NET

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *