Orzech promocje

Nowe działania i inwestycje w Sędziszowie Młp. – XXXII Sesja Rady Miejskiej

Podczas ostatniej sesji w Sędziszowie Małopolskim, radni podjęli kilka uchwał związanych z rozwojem gminy. Dyskutowali między innymi o nowych inwestycjach, o nadaniu nazw rondom oraz o wykupieniu udziałów w spółce SIM.

Na sesję została również zaproszona Iwona Czarcińska – Redaktor Instytutu Prymasowskiego Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Przybliżyła ona postać duchownego. Wzięła także udział w inauguracji roku prymasa Wyszyńskiego w gminie.

Sędziszowskie ronda mają już swoje nazwy

Trzy ronda w Sędziszowie Małopolskim otrzymały swoje nazwy:

  • Rondo bł. ks. Romana Sitki – rondo na skrzyżowaniu drogi krajowej z ul. Księżmost. Patronem ronda został duchowny pochodzący z Czarnej Sędziszowskiej, który oddał życie za wiarę w obozie śmierci w 1942 roku.
  • Rondo kpt. Franciszka Macha – rondo na skrzyżowaniu ulic Legionów Polskich, Kawęczyn, Kolbuszowskiej Tatrzańskiej i Warszawskiej. Patronem został kapitan pochodzący z Wolicy Ługowej, odznaczony Orderem Virtuti Militari V kl. i Krzyżem Niepodległości.
  • Rondo Centralnego Okręgu Przemysłowego – rondo na skrzyżowaniu ul. Fabrycznej, Kroczki i Wspólnej. Nazwa związana jest z początkiem powstania zakładów przemysłowych w okolicy tego ronda.
Kolejne inwestycje w gminie

Radni zatwierdzili zmiany w budżecie na 2021 rok. Jedną z nich jest zwiększenie wydatków majątkowych o kwotę 790 tys. Środki te zostaną przeznaczone między innymi na:

  • budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z pompowniami i zasilaniem energetycznym dla miejscowości Będziemyśl,
  • przebudowę ul. Bakaliowej w Sędziszowie Małopolskim – Osiedle Wolica Ługowa ,
  • przebudowę drogi wewnętrznej nr ewid. dz. 5958/1 w miejscowości Zagorzyce Górne,
  • przebudowę drogi wewnętrznej nr ewid. dz. 402 w miejscowości Szkodna (Wieliszówka),
  • opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 107621R w Klęczanach (Bukowina las Majdan – Klęczany)
  • montaż zbiorników na wody opadowe wraz z pompą i instalacjami na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sędziszowie Małopolskim
  • budowę oświetlenia drogowego ulicy Beskidzkiej w Sędziszowie Małopolskim (Osiedle Kawęczyn).
Gmina udziałowcem w spółce SIM

Gmina Sędziszów Małopolski wraz z kilkoma innymi gminami z województwa podkarpackiego chce przystąpić do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Radni wyrazili zgodę na złożenie wniosku o wsparcie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na sfinansowanie objęcia udziałów. Spółka ma na celu budowę mieszkań na atrakcyjnych warunkach dla mieszkańców gmin. Więcej o spółce i o tym jakie korzyści mogą mieć mieszkańcy w artykule TUTAJ.

fot. TV Sędziszów Młp.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zbigniew Ziobro
Zbigniew Ziobro
3 lat temu

Zlot malkontentów Sędziszowskich i krytyków z Ropczyc za 3… 2… 1…

tom
tom
3 lat temu

A widzisz jakieś powody do radości? Bo ja nie… 😀

2
0
Would love your thoughts, please comment.x