Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Strefa inwestycyjna i droga, czyli nowe horyzonty rozwoju Ropczyc

Właśnie ruszyły prace związane z rozbudową drogi gminnej w Ropczycach – ulicy Przemysłowej. Nowy odcinek będzie miał 1320 m. Zostanie również wyremontowany istniejący już odcinek o długości 230 m. Droga ta umożliwi rozwój strefy inwestycyjnej, przemysłowej na terenach położonych w pobliżu.

Teren na którym zlokalizowana jest inwestycja drogowa, to obszar który sąsiaduje bezpośrednio z Zakładami Magnezytowymi w Ropczycach a także firmą ZM Invest.

Na czerwono zaznaczona lokalizacja budowy nowej drogi ⤵

screen dokumentacji projektowej

Koszt tej inwestycji to 5 200 000,00 zł. Gminie udało się pozyskać dofinansowanie wysokości 60% kwoty ze środków krajowych – ponad 3 mln. Wybudowany będzie również chodnik i ścieżka rowerowa.

Samorząd dzięki tej inwestycji chce, aby obszar ponad 70 ha stał się bardziej atrakcyjny dla inwestorów. Zastępca burmistrza Marek Misiura, na ostatniej konferencji poinformował, że już są prowadzone rozmowy z jednym inwestorem. Planuje on wybudowanie nowoczesnego terminala intermodalnego na obszarze około 15 ha.

Na tym odcinku jednak inwestycja się nie kończy. Gmina Ropczyce opracowuje projekt na wykonanie kolejnego, ponad kilometrowego, odcinka ulicy Przemysłowej. Dzięki realizacji tego III etapu udałoby się połączyć ul. Przemysłową z ul. Wyszyńskiego.

fot. UM Ropczyce
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ciekawy
ciekawy
3 lat temu

Ciekawe kto ma tam działki?

Tom
Tom
3 lat temu
Reply to  ciekawy

Ty nie masz, ja nie mam, po co hejtujesz? Najważniejsze, że miasto się rozwija i tak powinno być, teraz tylko ściągać te inwestycje i działamy 🙂 Mieszkania budują, drogi remontują, chodniki, nowe oświetlenie uliczne, nowe targowisko, dworzec autobusowy, jeszcze tylko dworzec kolejowy i komunikacja miejska oraz więcej zakładów przemysłowych i jest git!

Uaz
Uaz
3 lat temu

Fajnie że działają. Ropczyce to wg mnie dobre miejsce do życia. Jeżdżę po całej Europie i na prawdę nie mamy się czego wstydzić. Gdyby takie Ropczyce porównać do wielu miasteczek we Francji, Włoszech czy Hiszpanii to 3:0 dla Ropczyc. Jest czysto, ładnie, spokojnie, są sklepy, autostrada, kolej…super. Wiadomo zarobki są niskie, ale to już inny problem.

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Super wiadomość !!!

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Wspaniale !!!

5
0
Would love your thoughts, please comment.x