Daniel Obajtek

Piękno pewności siebie

Dzień kobiet co roku daje mi refleksję: Jak to jest z nami kobietami!

Jak to jest, że jedne z nas idą przez życie z impetem, sięgają po swoje, bronią swojego zdania, cieszą się uznaniem, realizują marzenia, rozwijają się…

…a inne kryją się przed światem, by przypadkiem nikt nie odkrył, że nie są tak ładne bez makijażu, nie są takie mądre w trudnościach, nie zawsze mają rację i bywa, że się mylą, nie zawsze opanowują emocje, niekoniecznie idealnie wychowują dzieci, nie zawsze w domu mają posprzątane, a nawet, że same siebie nie do końca lubią.

Jak to jest, że w tej drugiej grupie jest nas zdecydowanie więcej!

         Uwielbiam zadawać pytania innym, ale także sobie i zachęcam do tego właśnie, ponieważ stymulujemy wtedy swój własny umysł do odkrywania prawd, które mogą nas wyzwolić.

Zaproponuję dziś kilka pytań pomagających odkryć nasze przekonania na temat nas samych. Przekonanie na swój własny temat może być kluczowym czynnikiem, który wpływa na to, w której grupie jestem, czy tej, gdzie kobiety dają sobie szansę, czy w tej, gdzie kobiety skrywają się przed światem w lęku przed oceną nie wychylając się, nie podejmując działania, może nawet psychicznie balansując na krawędzi przepaści.

Przekonanie napędza zachowanie, dlatego, że robimy tylko to, w co choć trochę wierzymy. Tylko to, w co choć trochę wierzymy wywołuje w nas emocje, które zasilają ciało paliwem do podjęcia działania. I de facto to, co robimy przekłada się na to, co myślimy o sobie.

W co więc wierzę na swój temat?

Czy obserwuję i używam swoich myśli jako wskazówki do tego, w co wierzę?

Czy opłaca mi się w to wierzyć?

Czy jest prawdą – faktem to, w co wierzę, czy może moją lub czyjąś zasianą we mnie opinią?

W co chciałabym wierzyć na swój temat?

W co potrzebuję wierzyć, bym mogła powiedzieć o sobie: Jestem w tej grupie kobiet, które wierzą w siebie, kochają siebie bezwarunkowo, dają sobie szansę, mówią sobie tak, są dla siebie dobre…?

Zapisz sobie te pytania, zapisuj odpowiedzi, które przyjdą ci do głowy i zobacz do jakich wniosków i poruszenia serca dojdziesz.

Bądź dla siebie miła!

Zapraszam na Spotkania Rozwojowa Kawa online w każdy piątek o godzinie 18.00, gdzie poruszamy tematy rozwoju osobistego.

Zapraszam do odkrywania siebie, budowania obrazu siebie w swoich własnych oczach, nabywania coraz większej pewności siebie, wiary w swoje możliwości, odkrywania potencjału, talentów, marzeń. Zapraszam do budzenia swojej kobiecości poprzez dbanie o wygląd, samopoczucie, relację samej ze sobą. Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do kontaktu

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI TWOJEGO ŚWIĘTA!!!

Dorota Ożóg – Trener, neurocoach, autorka książek, kursów, szkoleń z obszaru budowania siebie.

Powodzenia w budowaniu siebie! www.dorotaozog.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x