Orzech promocje

Oszust podawał się za pracownika banku

Ropczyccy policjanci przyjęli kolejne zgłoszenie o oszustwie. Tym razem przestępca podawał się za pracownika banku. Mężczyzna namówił 32 – latkę na potwierdzenie wniosku o pożyczkę na prawie 50 tys. złotych i wpłatę tych pieniędzy na wskazane przez niego konto. Na szczęście kobieta, zorientowała się, że została oszukana i dostęp przez oszusta do pieniędzy został zablokowany.

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach zgłosiła się 32 – letnia mieszkanka powiatu ropczycko – sędziszowskiego, która zgłosiła oszustwo metodą na tzw. „pracownika banku’’. Jak relacjonowała kobieta, odebrała telefon i została poinformowana przez osobę podającą się za pracownika banku, że ktoś włamał się na jej konto bankowe i złożył wniosek o pożyczkę na kwotę prawie 50 tys. złotych.

Rozmówca przekonał kobietę, że aby nie stracić tych pieniędzy, musi zalogować się na swoje konto i potwierdzić ten wniosek, a następnie pieniądze wpłacić na inne konto. Kobieta wykonała wszystkie polecenia fałszywego pracownika banku. Wypłaciła pieniądze, a następnie wpłaciła je w innym banku i zleciła przelew na wskazane przez oszusta konto. Podczas tych operacji, mężczyzna cały czas rozmawiał z pokrzywdzoną przez telefon, każąc jej czekać na e-mail potwierdzającego anulowanie pożyczki. 

32-latka, przeczuwając, że mogła zostać oszukana, przerwała rozmowę, po czym zadzwoniła na infolinię banku, gdzie jej przypuszczenia zostały potwierdzone. Pokrzywdzona o zaistniałym fakcie powiadomiła placówki banków, w których wykonywała operacje finansowe, a następnie policjantów.

Na szczęście w tym przypadku, dzięki temu, że pokrzywdzona szybko zorientowała się, że została oszukana, a także dzięki funkcjonariuszom, którzy przyjmowali zgłoszenie, dostęp do konta został szybko zablokowany.

źródło KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x