Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

KOBIETA POMOGŁA ZDEZORIENTOWANEMU SENIOROWI

Postawą godną naśladowania wykazała się kobieta, która widząc zagubionego i zdezorientowanego starszego mężczyznę, przyprowadziła go na komisariat. Senior wiedział jak się nazywa, jednak nie potrafił powiedzieć, gdzie się znajduje, ani gdzie mieszka. Na szczęście policjanci szybko ustali miejsce zamieszkania 78-latka i przekazali go pod opiekę osób najbliższych.

W czwartek, przed południem do Komisariatu Policji w Sędziszowie Małopolskim zgłosiła się kobieta, której towarzyszył starszy mężczyzna. Z jej relacji wynikało, że na ul. 3-go Maja w Sędziszowie Małopolskim zauważyła seniora, który wyglądał na zagubionego i zdezorientowanego.

Kobieta nie przeszła obojętnie obok mężczyzny i widząc, że wymaga on pomocy, natychmiast poinformowała o tym policjantów. Co prawda senior wiedział jak się nazywa, jednak nie był w stanie powiedzieć, gdzie się znajduje, ani gdzie dokładnie mieszka.

Funkcjonariusze szybko ustalili miejsce jego zamieszkania, po czym zawieźli go pod wskazany adres. Mężczyzna nie potrzebował pomocy medycznej. Jednak jak się okazało, 78-letni mieszkaniec gminy Iwierzyce, wymaga stałej opieki.

Dzięki dużej empatii i reakcji, którą wykazała się kobieta, ta historia miała szczęśliwie zakończenie.

Widząc osobę starszą, zagubioną, często ubraną nieadekwatnie do warunków pogodowych reagujmy. Pomimo, że na dworze jest coraz wyższa temperatura, to nadal są osoby, które mogą wymagać pomocy. Nie bądźmy obojętni w sytuacji, w której ludzkie zdrowie, a nawet życie może być zagrożone.

źródło KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
greg
greg
1 rok temu

Brawo dla tej Pani. Przy dzisiejszej znieczulicy postawa godna naśladowania.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x