Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Zapraszamy na wystawę prac młodego artysty z ropczyckiej szkoły

Powiatowe Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach serdecznie zaprasza na wernisaż prac plastycznych Mateusza Adamczyka ucznia Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza.

Wernisaż odbędzie się w piątek 21 kwietnia 2023 r. o godz. 17.00 w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach ul. Mickiewicza 10. Ze względów organizacyjnych osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu proszone są o zgłoszenie obecności – tel. 17 722 2345.

Wystawa będzie dostępna do 31 sierpnia 2023 r. Wstęp wolny.

Kilka zdań o młodym artyście

„Brzydki” umysł naturą ludzką” to tytuł wystawy, na którą składa się w sumie dwadzieścia dwie prace. Są to rysunki i obrazy. Rysunki przedstawiają portrety osób oraz zwierzęta. Obrazy natomiast to wyraz emocji, jakie towarzyszą autorowi w trakcie tworzenia dzieł i to one ściśle łączą się z tytułem wystawy. Jak mówi Mateusz: „Tytuł chodził mi po głowie jeszcze przed wystawą, ponieważ każde malowidło powstało pod wpływem emocji, to też chciałem ukazać na ukończonym obrazie. Sztuką staram się pokazać, że każdy człowiek posiada myśli i emocje, których się wstydzi, czasem nawet są one niemal wstrętne, jednak koniec końców ludzkie i powszednie”. Malowanie od zawsze było ważnym elementem w życiu Mateusza. Mimo to dopiero w latach 2015-2016 samodzielnie zaczął zagłębiać się w techniki i style. Długie godziny spędzał na oglądaniu filmików w Internecie, a później sam odtwarzał to, czego się nauczył. Na wystawie „Brzydki” umysł naturą ludzką można podziwiać efekty jego kilkuletniej pracy. – Szymon Pacyna (PCEK)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x