Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

U nas też czytali ,,Moralność Pani Dulskiej” – zobaczcie !

Dziś 4 września po raz dziesiąty odbywa się Narodowe Czytanie. Lekturą tegorocznej odsłony akcji jest ,,Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Utwór napisany jesienią 1906 roku bardzo szybko stał się popularny i jest uważany za jedno z najważniejszych osiągnięć twórczych pisarki. 

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji czytano m.in. Potop i Quo vadis Henryka Sienkiewicza, Lalkę Bolesława Prusa, Wesele Stanisława Wyspiańskiego, Przedwiośnie Stefana Żeromskiego oraz polskie nowele.

Mieszkańcy naszego powiatu również wzięli udział w akcji.

W Sędziszowie Małopolskim już 3 września mieszkańcy spotkali się na rynku, aby wspólnie czytać utwór Gabrieli Zapolskiej “Moralność Pani Dulskiej”. Dramat czytali m.in. księża, parlamentarzyści, samorządowcy i lokalni artyści. Uczniowie z liceum zaprezentowali także spektakl przybliżający życie i twórczość autorki. Miasto do akcji Narodowego Czytania przyłączyło się po raz piąty.

W sobotę 4 września w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Ropczycach również czytano ,,Moralność Pani Dulskiej”. Obecni na Narodowym Czytaniu, mogli opatrzyć pamiątkową pieczęcią przyniesione ze sobą egzemplarze czytanej książki.

Poniżej krótkie fotorelacje z tych wydarzeń.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x