Daniel Obajtek

Powiat nie chce likwidacji przychodni ,,na górce”

W ostatnim czasie mieszkańcy Ropczyc, zwłaszcza Osiedla Barbary i Osiedla Północ, nie kryją niezadowolenia w związku z informacją o likwidacji przychodni. Filia Przychodni Rejonowej w Ropczycach mieści się przy ul. Armii Krajowej 4.

Budynek, w którym obecnie funkcjonuje przychodnia, ma teraz innego właściciela. W czerwcu br. umowa najmu została wypowiedziana. ZOZ może korzystać z tego miejsca tylko do końca września. Nowy właściciel nie wyraża zgody na przedłużenie umowy nawet pod innymi warunkami, ponieważ ma już inne plany na wykorzystanie nieruchomości.

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu radni nie wyrazili zgody na likwidację placówki. Starosta oraz Przewodniczący Rady zapewnili, że Samorząd Powiatowy oraz Dyrektor ZOZ-u już od lipca szukają nowego lokalu. W tej sprawie zwrócili się m.in. do Zarządu Osiedla Św. Barbary, Zarządu Osiedla Północ, Burmistrza Ropczyc, Komendanta Powiatowej Policji w Ropczycach, Spółdzielni Mieszkaniowej w Ropczycach, Spółdzielni CUKROWNIK oraz TBS-u Ropczyce. Wszystkie odpowiedzi były negatywne. Jedynie ze strony TBS-u pojawiła się nadzieja na lokal w nowym bloku. Niestety blok dopiero będzie budowany, więc potrwa to jeszcze około 3 lat.

Starosta zwraca się z prośbą do wszystkich zainteresowanych, aby włączyli się w poszukiwania lokalu, albo przyczynili się do opracowania takiego rozwiązania, które pozwoli na funkcjonowanie przychodni na górce.

źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Ropczycach

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

Lokal nad orzechem ul. św. Barbary? Szkoła na górce?

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

Lokal w jakimś sklepie? SAM na górce- zaadaptować ten szmateks na przychodnię? Po starym banku na Armii Krajowej? Szkoła Podstawowa nr 5? Funkcjonuje tam przecież dentysta na 2 piętrze…

Wodzu
Wodzu
2 lat temu
Reply to  Anonimowo

Starosta jak zwykle w lesie. Chłop sobie nie radzi, kolejny przykład

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu
Reply to  Wodzu

Nie można za wszystko go winić! To dyrektor ZOZ powinien poszukać nowego lokum, bo to jemu bezpośrednio podlega… Jeden człowiek nie może odpowiadać za cały powiat, po to s dyrektorzy żeby się tym zajmowali!

trak
trak
2 lat temu

I co z tego wynika, że nie chcą! Nic! Trzeba było działać, kiedy był na to czas. Takie gesty są puste! Nic nie znaczą i świadczą tylko o bezradności i nieudolności!

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

Na plebanii jest dużo wolnego miejsca.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x