Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Trzech pijanych kierowców w weekend. Rekordzista miał 2,5 promila

W miniony weekend ropczyccy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się 38-letni kierujący fordem, u którego badanie alkomatem wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz wszyscy poniosą odpowiedzialność przed sądem.

Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych za jazdę po alkoholu, ciągle nie brakuje osób, które wsiadają za kierownicę na tzw. “podwójnym gazie”. Podczas minionego weekendu funkcjonariusze ropczyckiej drogówki zatrzymali trzech takich kierowców. Wszyscy odpowiedzą za popełnienie przestępstwa, jakim jest jazda w stanie nietrzeźwości. Wiąże się to z utartą uprawnień i zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi na minimum 3 lata.

Pierwszy zatrzymany to 30-letni mieszkaniec gminy Ropczyce, który w piątek przed 19, w Łączkach Kucharskich kierował motorowerem, mając ponad promil alkoholu w organizmie. Nie był to pierwszy raz, kiedy wsiadł on za kierownicę będąc pijany. Dwa miesiące temu również kierował motorowerem pod wpływem alkoholu. Wtedy badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Drugi z zatrzymanych to 38-letni mieszkaniec gminy Iwierzyce, który w sobotę po godz. 21 kierował fordem w miejscowości Nockowa, mając w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

Trzecim kierowcą, który jechał „na podwójnym gazie”, był 36-letni mieszkaniec Ropczyc kierujący renault. Został on zatrzymany wczoraj po godz. 7 na ul. Kolejowej w Ropczycach. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a w przeszłości był już karany za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Źródło: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x