Orzech promocje

Dobra wiadomość dla mieszkańców – pumptrack już gotowy i zbliża się koniec remontu placu zabaw

W Ropczycach zakończyła się budowa pumptracka na osiedlu Św. Barbary. Już niebawem będzie dostępny dla użytkowników. O inwestycji pisaliśmy na początku roku – TUTAJ.

Pierwsza taka inwestycja w powiecie

Nowy obiekt przeznaczony jest dla rowerzystów oraz osób jeżdżących na rolkach, deskorolkach i hulajnogach, a dzięki odpowiedniemu profilowaniu trasy, jest dostosowany zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wybudowano dwa tory jezdne z mieszanki mineralno-bitumicznej o długości 158 m i 80 m, a także place wypoczynkowe z ławkami oraz chodnik prowadzący do obiektu.

Na terenie pumptracka zamontowano również 6 słupów oświetleniowych wraz z oprawami oświetleniowymi i kosze do segregacji odpadów. Wartość inwestycji to blisko 670 tysięcy zł, z czego 300 tysięcy to pozyskane przez Gminę unijne dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Trwa remont placu zabaw

Końcem maja ma zakończyć się remont strefy zabaw Ogródka Jordanowskiego. Obiekt składa się z trzech części przeznaczonych dla różnych grup wiekowych. W tym roku modernizacji uległa strefa dla dzieci starszych o powierzchni 180 m2.

Wymieniono już zniszczone elementy, zainstalowano dwie trampoliny, wykonano podbudowę do kosza do wrzucania piłek, huśtawkę oraz duży zestaw zabawowy składający się ze ścianek wspinaczkowych, podestów, ślizgów i dachu. Będzie także wykonana nowa nawierzchnia poliuretanowa. Wartość pierwszego etapu to ok. 197 tys. zł, z czego blisko 90 tys. zł to pozyskane przez Gminę Ropczyce unijne dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

zdjęcia Miasto i Gmina Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x