Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

ZA ZAKUPY PŁACIŁ KARTĄ SKRADZIONĄ KOLEDZE

Ropczyccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież karty płatniczej. 27-latek zabrał kartę ze znalezionego portfela, a później dwukrotnie posłużył się nią, płacąc za alkohol i papierosy. Portfel należał do jego znajomego, z którym wcześniej spożywał alkohol. Sprawcy grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu młody mężczyzna poinformował policjantów ropczyckiej komendy, że jego znajomy, ukradł mu kartę bankomatową. Jak ustalili funkcjonariusze, dzień wcześniej spożywał on alkohol ze swoim kolegą. Gdy zauważył brak portfela, mężczyzna myśląc, że go zgubił, zadzwonił do swojego kolegi z pytaniem, czy ten go gdzieś nie zauważył. 27-latek zaprzeczył i zadeklarował, że pójdzie poszukać zguby. Jak się okazało, szybko ją znalazł, jednak, zamiast oddać ją właścicielowi, wyciągnął z portfela kartę bankomatową, po czym wyrzucił go wraz z zawartością.

Jeszcze tego samego dnia dwukrotnie dokonał płatności skradzioną kartą, kupując papierosy i alkohol. Pokrzywdzony dowiedział się o tej transakcji otrzymując powiadomienie z banku. Mężczyzna podejrzewając, że mógł jej dokonać jego znajomy, niezwłocznie zawiadomił o tym policję,

Mężczyzna, mieszkaniec gminy Ropczyce został zatrzymany i usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło KPP Ropczyce

zdjęcie główne przykładowe pixabay

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x