Orzech promocje

Akcja ,,Trzeźwość” na weekendzie – policjanci skontrolowali ponad 300 kierujących

Ponad 300 pojazdów skontrolowali ropczyccy funkcjonariusze, którzy w sobotę i niedzielę prowadzili działania „Trzeźwość”. Policjanci ujawnili 3 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U jednego z nich badanie wskazało ponad promil alkoholu w organizmie. Dwoje odpowie za wykroczenie.

Podczas minionego weekendu, w sobotę i w niedzielę, ropczyccy policjanci prowadzili działania „Trzeźwość”, których głównym celem było zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

W trakcie działań funkcjonariusze skontrolowali 309 kierujących i wyeliminowali z dróg trzech kierowców, którzy mimo wypitego wcześniej alkoholu, wsiedli za kierownice pojazdów. Rekordzistą okazał się 40-letni kierujący subaru, który został zatrzymany do kontroli drogowej w sobotę w miejscowości Będziemyśl. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie.

W tym samym dniu zostało jeszcze zatrzymanych dwoje innych kierujących, którzy jechali na tzw. ”podwójnym gazie”. W miejscowości Gnojnica został zatrzymany 54-letni kierujący volkswagena, u którego badanie wykazało 0,3 promila w organizmie. Taki sam wynik miała również 24-letnia kierująca audi, zatrzymana do kontroli w Ropczycach.

Kierującym zostało zatrzymane prawo jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowania, wkrótce odpowiedzą przed sądem.

Pamiętajmy! Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Piłeś – nie jedź!.

źródło KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jbpis
jbpis
1 rok temu

codziennie powinni robic takie akcje, tepic cos takiego za wszelka cene!!!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x