Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Gmina Ostrów pomaga na Drogach Powiatowych – przekaże 950 tys. zł. Inwestycja w Nowe Chodniki

Wczoraj, tj. 26 lipca, odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Gminy Ostrów. Głównym celem spotkania było podjęcie pilnej uchwały dotyczącej partycypacji w kosztach inwestycji realizowanych wspólnie z Powiatem Ropczycko-Sędziszowskim na terenie Gminy Ostrów.

Łącznie 950 tys. zł zostanie przekazane z budżetu Gminy Ostrów na rzecz Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, aby sfinansować dwie ważne inwestycje. Pierwsza z nich to rozbudowa drogi powiatowej nr 1329E, obejmująca budowę chodnika oraz poszerzenie jezdni w miejscowości Kozodrza, od Grunwaldu do mostu. Druga inwestycja to przebudowa drogi powiatowej nr 1328E, na odcinku Ocieka – Kamionka, również z uwzględnieniem budowy chodnika w miejscowości Ocieka.

Sławomir Bezara, członek zarządu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, wyraził swoje zadowolenie z szybkiego zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Gminy i błyskawicznej reakcji na potrzeby powiatu. Dziękując wszystkim za owocną współpracę, wyjaśnił, że możliwość przekazania tych środków wynika z korzystania z subwencji rezerwy ogólnej państwa. Niewykorzystane fundusze po przetargu na most w Gnojnicy (ponad 900 tyś zł.) dały szansę na zrealizowanie innych istotnych projektów na terenie powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

aby tą kwotę wydać  musimy mieć projekt gotowy i pozwolenie na budowę. Jak się okazało tylko na Gminie Ostrów są takie rzeczy gotowe, przygotowane i można je realizować – mówi Sławomir Bezara.

Wójt oraz rada gminy Ostrów zaproponowali wspólne uczestnictwo w programie i podział kosztów z powiatem, co pozwoli na zrealizowanie ważnych inwestycji chodnikowych na terenie gminy.

Wójt Grzegorz Ożóg również zabrał głos podczas spotkania, podkreślając:

że rezultat tej współpracy jest efektem długotrwałych działań zarówno budowlanych, jak i projektowych. Dzięki oszczędnościom z efektów poprzetargowych, powiat znalazł szansę na zrealizowanie inwestycji we współpracy z gminą Ostrów.

Wójt zaznaczył, że obecnie aktywnych i możliwych do zrealizowania projektów na terenie powiatu najwięcej jest właśnie na terenie Gminy Ostrów, co jest efektem owocnej współpracy wszystkich zaangażowanych stron. Podkreślił również, że konieczne jest teraz zaakceptowanie decyzji, aby kontynuować inwestycje i wykorzystać środki do końca bieżącego roku.

Rada Gminy Ostrów jednogłośnie zaakceptowała projekt uchwały, a tym samym udzieliła pomocy finansowej dla powiatu ropczycko-sędziszowskiego w kwocie 950 tys. zł na realizacje inwestycji na jej terenie.

fot. Gmina Ostrów

9 komentarzy na temat “Gmina Ostrów pomaga na Drogach Powiatowych – przekaże 950 tys. zł. Inwestycja w Nowe Chodniki

 • 28 lipca 2023 o 12:21
  Permalink

  A może ci panowie zainteresowali by się drogą powiatową z Borku Małego w kierunku śmietniska Kozodrza odcinek około 600m bo tam już rowerem nie da się jechać ja wiem że tam niema wyborców ale są nowo powstałe zakłady pracy i płacą podatki i to niemałe wstyd panowie państwo z dykty

  Odpowiedz
  • 28 lipca 2023 o 14:51
   Permalink

   Ależ P. Rydzyk Powiat interesuje się tym odcinkiem drogi, już się przetarg odbył na wykonanie nowej asfaltowej nawieszni w przyszłym tygodniu zatwierdzenia i wykoawca w teren wykonać zadanie.
   pozdrawiam Sławomir Bezara.

   Odpowiedz
   • 1 sierpnia 2023 o 17:59
    Permalink

    Dziękuję P.Bezara w imieniu wszystkich którzy uczęszczali tą drogą przez mękę za tak szybkie działanie w tej sprawie to chyba cud pozdrawiam O .Tadeusz.R

    Odpowiedz
 • 28 lipca 2023 o 12:09
  Permalink

  No ale nie oszukujmy się, gmina Ostrów ma z czego dołożyć. Jest to jedna z bogatszych gmin.

  Odpowiedz
 • 28 lipca 2023 o 12:06
  Permalink

  Gmina Ropczyce idzie na wojnę a tracą na tym Ropczycanie

  Odpowiedz
 • 28 lipca 2023 o 09:45
  Permalink

  Tak powinna wyglądać współpraca, a nie utarczki słowne i zganianie jednych na drugich, jak to czasem słychać i widać w mediach. Bo to droga wojewódzka czy powiatowa, ale mieszkańcy są z danej gminy i oni w większości na tym zyskają. Dobra robota.

  Odpowiedz
 • 27 lipca 2023 o 23:52
  Permalink

  czyli cała reszta Gmin nie planuje inwestycji do przodu… Brak projektów, oj słabo słabo.
  Brawa dla Gminy Ostrów za gotowość i wykorzystanie szansy.

  Odpowiedz
  • 28 lipca 2023 o 06:35
   Permalink

   Gdzie wyczytałeś że inne gminy nic nie robią?

   Odpowiedz
  • 29 lipca 2023 o 19:53
   Permalink

   Brawo nareszcie coś się w Kozodrzy buduje. Bardzo dobra i potrzebna inwestycja.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *