Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

KGW Moja Wolica Ługowa na Targach NGO-EXPO

Koło Gospodyń Wiejskich Moja Wolica Ługowa zaprezentowało się podczas targów NGO-EXPO na Targi Kielce S.A.

KGW miało okazję zaprezentować na stoisku efekty warsztatów pn. „Żywe lekcje kultury”. Zaprezentowane zostało rękodzieło, takie jak haftowane serwety, wyszywany gorset, czy lalki motanki – są to tradycyjne elementy podkarpackiego folkloru, ponadto osoby prezentujące wyroby na targach były ubrane w wykonane własnoręcznie tradycyjne rzeszowskie stroje.

Na stoisku nie zabrakło również tradycyjnych potraw oraz regionalnych produktów, a uczestnicy targów mogli skosztować lokalnych przysmaków z Podkarpacia. Dodatkową atrakcją był miód z pasieki „Wolickie złoto” , który przekazał Sylwester Bajor.

Każdy mógł także obejrzeć efekty ciekawej inicjatywy, czyli żywych lekcji kultury na wystawie fotograficznej.

Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Przestrzeń Lokalna, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, LGD Stowarzyszanie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON-Rozwój i Innowacja”.

zdjęcia KGW Moja Wolica Ługowa

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Eli
Eli
11 miesięcy temu

Gratuluję sukcesu,w tak pięknej sprawie. Wcześniej za rządów lewicy, nieslyszalo się o takich inicjatywach. Wręcz przeciwnie, wydawało się, że tradycje, kultura i zwyczaje naszych wsi, umrą śmiercią naturalną. Jak starsi np. śpiewali piekne, ludowe przyśpiewki na weselach, to był,, obciach”. Zalatywało przysłowiową myszką. W stroju ludowym, nikt się nie pokazywał, bo to przeżytek był. Na szczęście dzięki mądrym rządom wieś polska obroniła się. Teraz wszędzie kultywuje się dawne zwyczaje, pieśni piosenki, potrawy itd. Największy udział w tym jest KGW i chwala Wam za to To jest piękna patriotyczna sprawa. Pozdrawiam serdecznie. I wpraszam się na prozioki. Sedziszowianka.

Ewa
Ewa
11 miesięcy temu

Podkarpacie jest piękne i zasługuje na promocję każdego elementu: historii, kultury, potraw regionalnych, strojów i regionu w ogóle. Trzeba zdecydowanie podkreślić, ze Koła Gospodyń Wiejskich wiodą prym w tej promocji i chwała im za to. Gratuluję KGW Moja Wolica Ługowa i życzę wielu sukcesów- koleżanka z KGW Klęczany

2
0
Would love your thoughts, please comment.x