Orzech promocje

System Call-Hear w Starostwie Powiatowym w ramach projektu „Dostępny samorząd – granty”

Od kilku tygodni w Starostwie Powiatowym w Ropczycach działa system wzywania pomocy Call – Hear dla osób potrzebujących wsparcia. Informuje on, gdy przed wejściem do budynku znajduje się osoba potrzebująca wsparcia. System ułatwia zatem dostęp do lokalu każdemu, kto ma trudności w samodzielnym poruszaniu się.

Z tak zwanego przywoławcza mogą korzystać także osoby starsze jak i matki z dziećmi w wózkach. Urządzenie zamontowane jest przy wejściu głównym do budynku i od wejścia do windy.

Osoba potrzebująca wsparcia naciska przycisk i czeka na pojawienie się pracownika Starostwa. Pracownik pomoże wymagającemu klientowi w poruszaniu się po budynku. Zaprowadzi lub wskaże miejsce jego wizyty.

System Call-Hear to jeden z wielu zadań jakie Powiat Ropczycko – Sędziszowski wykonał do końca czerwca br. w ramach projektu „Dostępny samorząd – granty”, realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 2.18 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Celem projektu była poprawa warunków funkcjonowania obywateli ze szczególnymi potrzebami w kontekście korzystania z wszelkich usług administracji publicznej.

Realizując założenia ww. celu wykonano m.in.:

  • nową windę wewnętrzną w budynku Domu Pomocy Społecznej w Rudzie,
  • nowe sanitariaty dla osób niepełnosprawnych na I i II piętrze budynku Starostwa Powiatowego w Ropczycach,
  • wprowadzono kilka usprawnień w obiekcie Starostwa Powiatowego w Ropczycach w zakresie dostępności informacyjno-komunikacyjnej, np. zamontowano plany tyflograficzne na każdej kondygnacji budynku Starostwa, oznaczono tabliczkami z Braille`m pomieszczenia w budynku Starostwa, zainstalowano stacjonarną pętlę indukcyjną w punkcie informacyjnym Starostwa oraz zakupiono 12 szt. przenośnych systemów pętli indukcyjnej (również dla jednostek organizacyjnych Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego) w celu zapewnienia pomocy i większego komfortu osobom używającym aparatów słuchowych,
  • opracowano raporty w zakresie dostępności dla wszystkich jednostek organizacyjnych Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego.

Łączna kwota wydatków w ramach przedsięwzięcia grantowego wyniosła 328 568,96 zł, w tym dofinansowanie w kwocie 239 725,80 zł z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

źródło Starostwo Powiatowe w Ropczycach

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x