Orzech promocje

Łagodzenie obostrzeń od poniedziałku 26. kwietnia

Od 26 kwietnia rząd łagodzi obostrzenia w 11 województwach, w tym w woj. podkarpackim – otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz częściowy powrót dzieci do szkół.

Minister zdrowia Adam Niedzielski według wcześniejszych zapowiedzi, zdecydował się na regionalizację obostrzeń. W pięciu województwach: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim oraz opolskim, wszystkie dotychczasowe ograniczenia zostają utrzymane. W tych regionach średnia dzienna liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców przekroczyła 35.

W pozostałych 11 województwach w tym na Podkarpaciu, gdzie średnia dzienna liczba zakażeń  na 100 tys. mieszkańców nie przekracza 35, rząd zdecydował na luzowanie obostrzeń od poniedziałku 26 kwietnia.

Minister poinformował, że w przyszłym tygodniu zostanie przedstawiony szczegółowy plan różnych branż gospodarki. Będzie zakładał przywrócenie branży gastronomicznej i hotelarskiej, komunii oraz wesel.

Co się zmieni dla 11 województw w tym Podkarpacia od poniedziałku 26 kwietnia?
  • Salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne – od 26 kwietnia będą mogły zostać otwarte dla klientów. Tego typu miejsca będą mogły funkcjonować w ścisłym reżimie sanitarnym.
  • Częściowy powrót do szkół dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych – od 26 kwietnia dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej przejdą na naukę hybrydową.
Pozostałe zasady bezpieczeństwa – bez zmian.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x