Orzech promocje

W Sędziszowie Młp. jeszcze w tym roku będzie nowy kompleks sportowy

Powiat ropczycko- sędziszowski otrzymał wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla dwóch inwestycji. Przedmiotem jednej z nich jest przebudowa boisk sportowych przy Liceum  Ogólnokształcącym w Sędziszowie Młp. To właśnie ta inwestycja była tematem dzisiejszej konferencji prasowej w Sędziszowie Młp.

W ramach tej inwestycji powstaną: boisko do  siatkówki, boisko do koszykówki, boisko do tenisa ziemnego oraz bieżnia prosta 4 torowa, wszystkie o nawierzchniach poliuretanowych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, oświetleniem i ogrodzeniem terenu, monitoringiem oraz wyposażeniem.

W planie jest również siłownia plenerowa. Jeszcze w tym roku ma zakończyć się inwestycja pn. “Budowa i przebudowa boisk sportowych przy Liceum Ogólnokształcącym w Sędziszowie Małopolskim”.

Planowane przedsięwzięcie posiada pełną gotowość do realizacji, a inwestycja ma jeszcze zakączyć się w tym roku. Kwota dofinansowania to 1 500 000,00 zł a szacowany koszt to 1 800 000,00 zł.

Druga inwestycja powiatu ropczycko-sędziszowskiego to budowa budynku administracyjno – socjalnego (w miejscu istniejącego budynku nadającego się do rozbiórki) magazynowego oraz miejsca do składowania materiałów sypkich z częściową rozbiórką i przebudową istniejącego bud. magazywono-warsztatowego zaplecza bazy technicznej Wydziału Dróg Powiatowych. 

Obiekt  wzniesiony został w latach 70 ub. wieku w dużej części nie nadający się do  eksploatacji ze względów sanitarno-technicznych. Dofinansowanie w kwocie 1 000 000,00 zł, a planowany koszt zadania to 2 640 000,00 zł.

fot. TV Sędziszów Młp.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ta
ta
3 lat temu

Taka była pierwotna propozycja, ale nie było komu za tym chodzić, zbiegać. Wiadomo, że drożej by było wybetonować ,murawę pod boisko. W Rzeszowie obok ul. Grunwaldzkiej Urzędu Wojewódzkiego się dęło zrobić coś takiego przy szkole. Zupełnie blisko Bernardyni też sobie posadowili “trawnik” obok wielkiej “C” posadowili nad “podziemnym parkingiem. Tu lepiej pozwalać mieszkańcom stawiać szkaradne blaszane garaże niż dbać o wygląd osiedla. Bo kamera wszystko łyknie zwłaszcza maseczki, bo obawie o higienę redakcyjnych mikrofonów…

mieszkaniec
mieszkaniec
3 lat temu

Nie słyszałem aby którakolwiek osoba ze zdjęcia powyżej obiecywała podziemny parking

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

To nad tym obiecanym parkingiem podziemnym ?

3
0
Would love your thoughts, please comment.x