Orzech promocje

Uroczyste ślubowanie Kadetów w Ropczycach

26 stycznia 2024 roku w budynku Zespołu Szkół im. dra Jana Zwierza w Ropczycach odbyło się uroczyste ślubowanie Kadetów Oddziału Przygotowania Wojskowego. W tym doniosłym momencie uczestniczyło 29 uczniów, gotowych do wypełnienia swoich obowiązków w duchu patriotyzmu i służby dla Ojczyzny.

Jednym z najważniejszych momentów uroczystości było złożenie przez kadetów przysięgi na Sztandar Szkoły. To symboliczne gesty stanowiły wyraz ich oddania, lojalności oraz gotowości do poświęcenia dla wspólnoty i wartości, którymi kieruje się szkoła.

Goście zgromadzeni na tej wyjątkowej ceremonii mieli okazję podziwiać pokaz musztry. To widowisko zadziwiało precyzją i dyscypliną kadetów, wymagało kilku miesięcy przygotowań.

Podczas uroczystości nie zabrakło również przedstawicieli władz lokalnych i wojskowych. Witold Darłak, Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego reprezentował Samorząd Powiatu, a obecność przedstawicieli Wojska Polskiego podkreślała ważność tego wydarzenia oraz znaczenie, jakie ma dla społeczności lokalnej i całego kraju.

Na zakończenie wszyscy mogli spróbować pysznej żołnierskiej grochówki z kuchni polowej.

źródło zdjęć ZS im. Jana Zwierza w Ropczycach

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
5 miesięcy temu

teraz ślubowanie i szopki a potem nawet w mundurach nie chodzą

1
0
Would love your thoughts, please comment.x