Orzech promocje

Obchody Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej w Ropczycach

5 maja obchodzony jest Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej, mający na celu podkreślenie, że niepełnosprawność nie powinna być przyczyną dyskryminacji. Z tej okazji, 16 maja bieżącego roku, w Centrum Kultury w Ropczycach odbyło się specjalne spotkanie, w którym udział wzięli burmistrz Kazimierz Moskal oraz liczni goście.

W wydarzeniu uczestniczyli pensjonariusze Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas, Domu Pomocy Społecznej w Lubzinie, Domu Dziennego Pobytu Emerytów i Rencistów oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Ropczycach. Przybyli również pensjonariusze z sąsiednich placówek z gmin Dębica i Wielopole Skrzyńskie, w towarzystwie swoich opiekunów.

Podczas spotkania Burmistrz, składając życzenia pracownikom, zaznaczył, że to święto jest nie tylko wyrazem solidarności, zrozumienia i życzliwości wobec osób z niepełnosprawnością, ale także momentem integracji społecznej. Życzył pensjonariuszom radości ze wspólnego przebywania oraz pełnego realizowania swoich zainteresowań i pasji w ramach działalności placówek.

W trakcie pensjonariusze zaprezentowali swoje umiejętności w różnych formach artystycznych. W holu Centrum Kultury można było podziwiać wystawę prac wykonanych przez uczestników z wymienionych placówek. Wystawa ta była świadectwem talentu i kreatywności osób z niepełnosprawnością, podkreślając ich wkład w życie kulturalne społeczności.

zdjęcia Miasto i Gmina Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x