Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Sukcesy na Mistrzostwach Polski Kadetek i Kadetów w Sumo

18 maja odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów w Sumo (U-18), podczas których zawodnicy EL-BET Sumo Lubzina odnieśli znaczące sukcesy, zdobywając aż pięć medali.

W kategorii wagowej do 75 kg, Ania Kapustka zdobyła złoty medal, potwierdzając, że jest najlepsza w tej kategorii wiekowej w kraju. Wcześniej triumfowała w dwóch Pucharach Polski, co kwalifikuje ją do reprezentowania Polski na wrześniowych Mistrzostwach Świata. W tej samej kategorii wagowej, trzecie miejsce zajęła Emilka Warchoł, która przegrała półfinał z Anią.

W kategorii powyżej 75 kg, Martyna Charchut wywalczyła brązowy medal. Ania Kapustka po raz drugi stanęła na podium, zdobywając brąz w kategorii open.

Doskonałe wyniki osiągnęły również dziewczyny w turnieju drużynowym, zdobywając srebrny medal. W finale uległy zawodniczkom z Lublina wynikiem 2:1. W klasyfikacji klubowej dziewczyny uplasowały się na trzecim miejscu spośród 22 klubów biorących udział.

Filip Piecuch zajął czwarte miejsce w kategorii do 55 kg, natomiast Daniel Mosior uplasował się na dziewiątej pozycji w kategorii do 80 kg, w której rywalizowało ponad 30 zawodników.

Te osiągnięcia są dowodem na wysoki poziom przygotowania i zaangażowania młodych sportowców z Lubziny.