Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Kolejny niewybuch w powiecie ropczycko-sędziszowskim

Mundurowi zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu w Brzezinach. Pocisk artyleryjski, wykopał mężczyzna wykonujący prace ziemne. Funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne, zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchu i powiadomili saperów.

Wczoraj przed godz. 20 dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Brzezinach został odnaleziony niewybuch. Niebezpieczny przedmiot został odkopany przez mężczyznę wykonującego prace ziemne na polu ornym. Na miejsce znaleziska przybył patrol mundurowych z ropczyckiej komendy, który potwierdził zgłoszenie.

Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Ustalenia wykazały, że znaleziony niewybuch, to pocisk artyleryjski, pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej.

Dyżurny powiadomił saperów, którzy po przybyciu na miejsce sprawdzili teren wokół znaleziska. Patrol minersko-saperski podjął niebezpieczny przedmiot, który zostanie rozminowany.

Pamiętajmy, że w przypadku znalezienia, wykopania niewybuchów nie wolno ich pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się on znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie przekazać informację o znalezisku najbliższej jednostce policji.

źródło KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x