Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Wspólnota DSM w Lubzinie powiększyła się

Parafia w Lubzinie może pochwalić się piękną grupą Dziewczęcej Służby Maryjnej. 14 lutego do wspólnoty zostało przyjętych 11 nowych dziewcząt.

Grupa DSM parafii p.w. św Mikołaja Biskupa w Lubzinie liczy około 40 dziewcząt. Wszystkie dziewczyny, które wstępują do wspólnoty muszą wcześniej przygotować się. Chodzą na spotkania i wdrażają w życie 5 zadań dziecka Maryi, którymi są: posłuszeństwo wobec rodziców i wychowawców, troska o zgodę i miłość w grupie, niesienie radości, stawianie sobie wymagań, nieunikanie trudności, podejmowanie duchowych wyzwań i wreszcie umacnianie przyjaźni z Jezusem. Podjęcie świadomie tych zadań pomaga lepiej żyć.

Obecnie opiekunem grupy DSM jest wikariusz ks. Paweł Knap. Podkreśla, że dziewczęta chętnie uczestniczą w życiu wspólnoty. Mają regularne spotkania. Odwiedza je również s. Agnieszka – służebniczka dębicka. Proboszcz parafii ks. Ryszard Pietrasik jest dumny, że wspólnota się rozwija, bo jak mówi: ,,to jest narzędzie podniesienia na wyższy poziom duchowy, szansa na to, by mocniej, bardziej świadomie, piękniej wierzyć. To jest jednak także wyzwanie i zobowiązanie, by na tej drodze, na którą się wstępuje, postępować, rozwijać się”. Kapłani zaznaczają, że kluczową rolę pełnią rodzice, którzy wspierają córki i zachęcają je.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x