Orzech promocje

Lechia zwycięża rezerwy trzecioligowa. Gola dla Sędziszowian zdobył… Kolumbijczyk

Drużyna rezerw trzecioligowej Stali Stalowa Wola, w przedostatnią niedzielę maja, przegrała 1-2 z Lechią Sędziszów Młp. To miła niespodzianka dla sympatyków drużyny z naszego regionu. Lechia nie była bowiem faworytem tego pojedynku.

Gospodarze od pierwszych minut meczu 9 kolejki grupy spadkowej wojewódzkiej ligi ruszyli do ataków na sędziszowską bramkę, której dobrze strzegł Łukasz Ćwiczak.

Nim Stalowalnie stracili pierwszego gola…, dwa razy umieścili futbolówkę w siatce bramki zespołu gości. Arbiter obu bramek nie uznał odgwizdując najpierw pozycję spaloną, a potem faul popełniony na golkiperze Lechii.

Osiem minut przed końcem pierwszej połowy Sędziszowianie objęli prowadzenie po samobójczej bramce, Kolumbijczyka Harrisona Perea Espany.

Stalowolanie doprowadzili do wyrównania niedługo po zmianie stron. Mimo chęci i ataków gospodarze nie zdobyli kolejnych bramek.

Kiedy mijała godzina gry Oskar Ćwiczak, strzelił dla Lechii drugą bramkę. Jak się okazało był to zwycięski gol, dający zespołowi trenera Jakuba Słomskiego, trzecie wyjazdowe ligowe zwycięstwo w sezonie 2020/21.

W teamie “Stalówki” zagrał rutynowany 35-letni Tomasz Płonka, który sędziszowski team reprezentował w sezonie 2008/09 kiedy ten także występował w “wojewódzkiej ekstraklasie”, czyli IV lidze.

Stal II Stalowa Wola – Lechia Sędziszów Młp. 1-2 (0-1)
Bramki: 0-1 samobójcza (37), 1-1 Ilias (50), 1-2 Oskar Ćwiczak (60).

Lechia w tabeli wojewódzkiej ligi po 30 seriach gier zajmuje spadkowe 19 miejsce, mając 28 punktów.

Najbliższy mecz: Resovia II Rzeszów – Lechia Sędziszów Młp. Termin 30 maja (niedziela), godzina 17.