CERTUS rozliczymy twój PIT

Opady deszczu spowodowały utrudnienia na drogach powiatu

Ulewny deszcz tej nocy spowodował utrudnienia na drogach powiatu. W Ropczycach na drogę krajową nr 94 osunęła się ziemia, a w Sędziszowie Małopolskim zalany został przejazd pod wiaduktem kolejowym. Uszkodzonych zostało także wiele studzienek kanalizacyjnych. Policjanci informowali kierowców o utrudnieniach oraz kierowali ich na objazdy.

Nocna nawałnica, która przeszła przez teren powiatu ropczycko–sędziszowskiego, spowodowała, że wiele dróg i ulic było nieprzejezdnych. Spływająca woda uszkodziła także wiele studzienek kanalizacyjnych.

W Ropczycach na drodze krajowej nr 94 osunęła się ziemia, która na kilka godzin zablokowała ruch komunikacyjny w tym miejscu. Do usunięcia warstwy mułu, który zalegał na jezdni, wykorzystano ciężki sprzęt.

W Sędziszowie Małopolskim na ul. Kolbuszowskiej pod zalanym wiaduktem kolejowym utknął jeden z kierujących. Pojazd został odholowany.

Utrudnienia wystąpiły także w miejscowości Zagorzyce, gdzie woda naniosła na jezdnie żwir i kamień. W tej chwili wszystkie drogi są przejezdne.

źródło KPP Ropczyce

Strażacy z OSP Lubzina interweniowali w nocy przy zerwanym poszyciu dachowym na budynku gospodarczym, a następnie na DK 94 Brzezówce, gdzie usuwali muł z jezdni. Działania zakończyli przed godz 7.

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu

W sobotę kolejna burza z silnym wiatrem i co? W niedzielę Ropczyce nadal nie są posprzątane! Nie ma kto wyciąć powalonych drzew! Gdzie tu jest jakiś zarząd dróg? Kto tym kieruje i zarządza? JAK COŚ SIĘ DZIEJE TO SIĘ WSIADA W SAMOCHÓD I JEDZIE NA MIEJSCE, KIERUJE DZIAŁANIAMI, WYSYŁA PRACOWNIKÓW, A NIE SIEDZI W DOMU!

mieszkaniec gminy Ropczyce
mieszkaniec gminy Ropczyce
6 miesięcy temu

Zwołują sesję w Ropczycach dotyczących spraw powodziowych co chwilę, dyskutują, dyskutują… a chwila deszczu i problem z podtopieniami, zamuleniem dróg. Pisma, dyskusje to puste działania, mieszkańcy oczekują od władz miasta konkretów, a nie aktorstwa.

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu

Po każdych opadach pół Ropczyc jest w błocie, zalane domy, ulic nie ma kto sprzątać, na Kolejowej kamienie na asfalcie, przemysłowa to smamo, zalana ul. mehoffera powyżej piomaru. Ktoś się w końcu ruszy w tym mieście ????? Ludzie już wiadomo na kogo nie głosować. Przecież to nie jest wielka metropolia, wystarczy się przejść 2 kilometry od urzędu żeby wszystko zobaczyć.

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu

najważniejsze że lazurowego nie zalało hihi

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

przerabiali drogi zrobili płytkie rowy, melioracyjnych nie biorą pod uwagę a w nich najwięcej wody a potem mamy na swoich działkach staw. Płaci się za czyszczenie a i tak przepusty pozatykane

Mm
Mm
6 miesięcy temu

u mojej mamy kolejny raz zalalo wszystko, całe ogrody, samochody, studzienki ściekowe wypadku co jest niebezpieczne dla zdrowia. to wszystko przez to że studzienki przy chodnikach są zatkane i nie ma kto się tym zająć.

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu

A burmistrz buduje fontannę brawo

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

jakiego burmistrza sobie wybraliście takiego macie

Marcin
Marcin
6 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

A co ma wybudować dach nad Ropczycami?

9
0
Would love your thoughts, please comment.x