Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Opady deszczu spowodowały utrudnienia na drogach powiatu

Ulewny deszcz tej nocy spowodował utrudnienia na drogach powiatu. W Ropczycach na drogę krajową nr 94 osunęła się ziemia, a w Sędziszowie Małopolskim zalany został przejazd pod wiaduktem kolejowym. Uszkodzonych zostało także wiele studzienek kanalizacyjnych. Policjanci informowali kierowców o utrudnieniach oraz kierowali ich na objazdy.

Nocna nawałnica, która przeszła przez teren powiatu ropczycko–sędziszowskiego, spowodowała, że wiele dróg i ulic było nieprzejezdnych. Spływająca woda uszkodziła także wiele studzienek kanalizacyjnych.

W Ropczycach na drodze krajowej nr 94 osunęła się ziemia, która na kilka godzin zablokowała ruch komunikacyjny w tym miejscu. Do usunięcia warstwy mułu, który zalegał na jezdni, wykorzystano ciężki sprzęt.

W Sędziszowie Małopolskim na ul. Kolbuszowskiej pod zalanym wiaduktem kolejowym utknął jeden z kierujących. Pojazd został odholowany.

Utrudnienia wystąpiły także w miejscowości Zagorzyce, gdzie woda naniosła na jezdnie żwir i kamień. W tej chwili wszystkie drogi są przejezdne.

źródło KPP Ropczyce

Strażacy z OSP Lubzina interweniowali w nocy przy zerwanym poszyciu dachowym na budynku gospodarczym, a następnie na DK 94 Brzezówce, gdzie usuwali muł z jezdni. Działania zakończyli przed godz 7.

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
10 miesięcy temu

W sobotę kolejna burza z silnym wiatrem i co? W niedzielę Ropczyce nadal nie są posprzątane! Nie ma kto wyciąć powalonych drzew! Gdzie tu jest jakiś zarząd dróg? Kto tym kieruje i zarządza? JAK COŚ SIĘ DZIEJE TO SIĘ WSIADA W SAMOCHÓD I JEDZIE NA MIEJSCE, KIERUJE DZIAŁANIAMI, WYSYŁA PRACOWNIKÓW, A NIE SIEDZI W DOMU!

mieszkaniec gminy Ropczyce
mieszkaniec gminy Ropczyce
10 miesięcy temu

Zwołują sesję w Ropczycach dotyczących spraw powodziowych co chwilę, dyskutują, dyskutują… a chwila deszczu i problem z podtopieniami, zamuleniem dróg. Pisma, dyskusje to puste działania, mieszkańcy oczekują od władz miasta konkretów, a nie aktorstwa.

Anonimowo
Anonimowo
10 miesięcy temu

Po każdych opadach pół Ropczyc jest w błocie, zalane domy, ulic nie ma kto sprzątać, na Kolejowej kamienie na asfalcie, przemysłowa to smamo, zalana ul. mehoffera powyżej piomaru. Ktoś się w końcu ruszy w tym mieście ????? Ludzie już wiadomo na kogo nie głosować. Przecież to nie jest wielka metropolia, wystarczy się przejść 2 kilometry od urzędu żeby wszystko zobaczyć.

Anonimowo
Anonimowo
10 miesięcy temu

najważniejsze że lazurowego nie zalało hihi

Anonimowo
Anonimowo
10 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

przerabiali drogi zrobili płytkie rowy, melioracyjnych nie biorą pod uwagę a w nich najwięcej wody a potem mamy na swoich działkach staw. Płaci się za czyszczenie a i tak przepusty pozatykane

Mm
Mm
10 miesięcy temu

u mojej mamy kolejny raz zalalo wszystko, całe ogrody, samochody, studzienki ściekowe wypadku co jest niebezpieczne dla zdrowia. to wszystko przez to że studzienki przy chodnikach są zatkane i nie ma kto się tym zająć.

Anonimowo
Anonimowo
10 miesięcy temu

A burmistrz buduje fontannę brawo

Anonimowo
Anonimowo
10 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

jakiego burmistrza sobie wybraliście takiego macie

Marcin
Marcin
10 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

A co ma wybudować dach nad Ropczycami?

9
0
Would love your thoughts, please comment.x