CERTUS rozliczymy twój PIT

POLICJANCI PROWADZILI DZIAŁANIA „MOTOCYKL” – 2 kierowców nie posiadało uprawnień

Sprzyjająca aura zachęca pasjonatów jednośladów do podróżowania, które niewątpliwie dostarcza wiele radości kierującym tego typu pojazdem. Aby podróż była bezpieczna, ropczyccy funkcjonariusze w sobotę przeprowadzili dziania „Motocykl”. Mundurowi kierują apel o rozsądek i kulturę jazdy.

Wiosna to czas, w którym na naszych drogach rośnie liczba motocyklistów, którzy niestety stanowią grupę użytkowników dróg szczególnie narażonych na poważne skutki uczestnictwa w zdarzeniach drogowych. Policjanci, już od wielu lat podejmują różnorodne działania mające na celu ograniczenie liczby wypadków z udziałem kierujących jednośladami. W sobotę, funkcjonariusze ruchu drogowego ropczyckiej komendy, na drogach powiatu ropczycko – sędziszowskiego prowadzili działania „Motocykl”.

Mundurowi kontrolowali najczęściej uczęszczane przez motocyklistów trasy. Stróże prawa reagowali na każde naruszenie przepisów o ruchu drogowych, popełnianie nie tylko przez motocyklistów, ale przez pozostałych użytkowników dróg. W kontrolowanych jednośladach sprawdzali stan techniczny pojazdów. Sprawdzali też, czy wszyscy kierujący motocyklami mają uprawnienia do kierowania tej kategorii pojazdów.

W trakcie działań policjanci skontrolowali 23 kierujących motocyklami i motorowerami. Wśród skontrolowanych pojazdów 2 kierowców nie posiadało wymaganych uprawnień. W przypadku jednego z nich, mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny. W trakcie działań policjanci apelowali do kierowców o dbanie o własne bezpieczeństwo, jak również innych użytkowników dróg.

Pamiętajmy!

Zawsze dostosowujmy prędkość do warunków na drodze. Najczęstsze przyczyny wypadków spowodowanych przez motocyklistów to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie i niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Niejednokrotnie wolniej, znaczy dalej!

tekst i zdjęcia KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aga
Aga
1 rok temu

Bezpieczeństwo na pierwszym planie, niestety ale na naszych ulicach strach przechodzić na przejściach dla pieszych można stać i stać i nie zatrzymują się kierowcy .Wieczorami słychać ryki motocykli i ta ogromna prędkość , panowie policjanci zmobilizujcie się i wyruszcie na drogi przypilnować jednośladów…..

1
0
Would love your thoughts, please comment.x